Na podwójnym gazie

3
16.03.2017
Na podwójnym gazie
Policjanci z ruchu drogowego zatrzymali dwóch kierujących, wobec których pojawiły się wątpliwości co do ich trzeźwości. W pierwszym przypadku rozwiało je badanie alkotestem, w drugim na wynik badania przyjdzie nieco poczekać.
Pierwszy to 67-letni mężczyzna, który kierował rowerem. Policjanci zatrzymali go na drodze S7 Węzła Pasłęk Południe i od razu wyczuli od niego zapach alkoholu. Badanie alkotestem wykazało 1,1 promila. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że 67-latek posiada zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów do czerwca 2021 roku.
   Drugim z zatrzymanych był 63-latek jadący seatem cordobą. Sytuacja miała miejsce w Nowym Monasterzysku. Tam najpierw kierujący został ujęty przez postronną osobę jako pijany kierujący, jednak oddalił się z miejsca jeszcze przed przyjazdem policjantów. Funkcjonariusze znaleźli go i zatrzymali. 63-latek nie chciał poddać się badaniu na zawartość alkoholu. Przewieziono go więc do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań. Jeżeli wynik badania będzie pozytywny, mężczyzna odpowie za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Za ten czyn może grozić kara do dwóch lat pozbawienia wolności.
   
Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

to jk mu ten rower skonfiskowali do 2021 ?
(2017.03.16)

info

1  
  0
"od razu wyczuli od niego zapach alkoholu". " Głodnemu chleb na myśli"
(2017.03.17)

info

1  
  0
Kiedyś milicja wętylki wykręciła i po kłopocie chce im się alkomat wyciągać.
WIGRY56 (2017.03.17)

info

2  
  0