Motorowerzysta z promilami zatrzymany

2
09.12.2016
Motorowerzysta z promilami zatrzymany
Policjanci zatrzymali 21-letniego motorowerzystę bez uprawnień, który kierował jednośladem mając ponad jeden promil alkoholu. Mężczyzna nie przyznawał się do jazdy pod wpływem alkoholu, kilkukrotnie zmieniał przedstawiane przez siebie wersje. W związku z uzasadnionym podejrzeniem popełnienia przez niego przestępstwa kierowania motorowerem pod wpływem alkoholu policjanci zatrzymali go w policyjnym areszcie. Dziś (9 grudnia) został przesłuchany i usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości.
Tuż po godz. 1 braniewscy policjanci zostali wezwani do braniewskiego szpitala, gdzie miał przebywać mężczyzna ze zdarzenia drogowego, do którego doszło w miejscowości Wyrębiska gm. Pieniężno. Rozpytany przez funkcjonariuszy 21-latek oświadczył, że jadąc drogą publiczną, został zaatakowany przez psa i w wyniku tego ataku przewrócił się i doznał ogólnych potłuczeń.
   W trakcie rozmowy policjanci wyczuli od kierującego woń alkoholu. W związku z uzasadnionym podejrzeniem, że mógł kierować motorowerem pod wpływem alkoholu, poddali go badaniu na jego zawartość. Urządzenie wykazało ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Z uwagi na fakt, że mężczyzna wielokrotnie zmieniał wersję dotyczącą czasu i ilości spożytego alkoholu, został zatrzymany w policyjnym areszcie do wyjaśnienia. Dodatkowo policjanci dokonali badania retrospektywnego na zawartość alkoholu. W trakcie wyjaśniania okoliczności zdarzenia okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania.
   Dziś został przesłuchany i przyznał się do jazdy pod wpływem alkoholu, złożył wyjaśnienia i poddał dobrowolnej karze – 3 lat zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych w ruchu drogowym, 12 miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonania nieodpłatnej pracy na cele publiczne w wymiarze 30 godzin oraz świadczenia pieniężnego w wysokości 5 tys. na rzecz funduszu pomocy pokrzywdzonym. To kolejny nietrzeźwy uczestnik ruchu drogowego wyeliminowany dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu.
   
KPP w Braniewie

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

"Motorower, rzadko: moped – jednośladowy lub dwuśladowy pojazd posiadający dwa, trzy lub cztery koła jezdne, wyposażony w silnik spalinowy o pojemności skokowej do 50 cm³" Dla takich pojazdów wg. Polskiego prawa (co jest chore) wystarczy dowód osobisty. To jakich uprawnieni niby nie posiadał ??
Motocykl (2016.12.09)

info

3  
  0
za pobicie 11latka - dozor policyjny a za jazde na motorowerze po 2 piwach - areszt. .. bardzo ciesze sie, ze pare lat temu ucieklem z tego chorego miasta
stann (2016.12.12)

info

0  
  0