Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej podejmowali czynności wobec 43-letniego mieszkańca Pasłęka podejrzanego o nielegalne przyłącze i pobieranie energii elektrycznej. W toku sprawdzenia okazało się, iż mężczyzna posiadał pozalicznikową instalację, ponieważ udostępniał innym osobom sygnał płatnej telewizji. Instalacja elektryczna zasilała te właśnie urządzenia.
- Nie pierwszy raz spotykamy się z tym, iż ktoś kto realizuje jakiś nielegalny proceder korzysta również z nielegalnego przyłącza elektrycznego – mówi policjant operacyjny pionu zwalczania przestępstw gospodarczych. – W tym przypadku instalacja była zakamuflowana w taki sposób, by nie można było jej łatwo odkryć. 43-latek, oprócz ruterów, zasilał nią również swoją kuchnię, gdyż tam znajdowały się urządzenia, które potrzebowały największej mocy.
Mężczyzna, oprócz zarzutów kradzieży energii elektrycznej, usłyszy również zarzut nielegalnego udostępniania sygnału i czerpania z tego tytułu korzyści. Mężczyzna, który zajmował się nielegalnym rozsyłaniem płatnych kanałów telewizyjnych swoim działaniem naruszył przepisy ustawy o ochronie niektórych usług świadczonych drogą elektroniczną, opartych lub polegających na dostępie warunkowym, za co może mu grozić teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter