Miał nielegalnie podłączony prąd, bo… rozsyłał sygnał telewizji

3
13.07.2017
Miał nielegalnie podłączony prąd, bo… rozsyłał sygnał telewizji
43-letni mężczyzna został zatrzymany przez policjantów pionu zwalczania przestępczości gospodarczej. Pasłęczanin wpadł, ponieważ kradł energię elektryczną. To jednak nie koniec, a właściwie początek jego procederu. Nielegalne przyłącze potrzebne mu było do zasilania sprzętu, za pomocą którego rozsyłał do innych mieszkańców sygnał telewizyjny – również nielegalnie.
Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej podejmowali czynności wobec 43-letniego mieszkańca Pasłęka podejrzanego o nielegalne przyłącze i pobieranie energii elektrycznej. W toku sprawdzenia okazało się, iż mężczyzna posiadał pozalicznikową instalację, ponieważ udostępniał innym osobom sygnał płatnej telewizji. Instalacja elektryczna zasilała te właśnie urządzenia.
   - Nie pierwszy raz spotykamy się z tym, iż ktoś kto realizuje jakiś nielegalny proceder korzysta również z nielegalnego przyłącza elektrycznego – mówi policjant operacyjny pionu zwalczania przestępstw gospodarczych. – W tym przypadku instalacja była zakamuflowana w taki sposób, by nie można było jej łatwo odkryć. 43-latek, oprócz ruterów, zasilał nią również swoją kuchnię, gdyż tam znajdowały się urządzenia, które potrzebowały największej mocy.
   Mężczyzna, oprócz zarzutów kradzieży energii elektrycznej, usłyszy również zarzut nielegalnego udostępniania sygnału i czerpania z tego tytułu korzyści. Mężczyzna, który zajmował się nielegalnym rozsyłaniem płatnych kanałów telewizyjnych swoim działaniem naruszył przepisy ustawy o ochronie niektórych usług świadczonych drogą elektroniczną, opartych lub polegających na dostępie warunkowym, za co może mu grozić teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.
   
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Nielegalne rozsyłanie kanałów? a co on je na kasety nagrywał I w kopertach wysyłał?
(2017.07.14)

info

1  
  0
jakbym czytał artykuł z 94 roku, wszedzie internet LTE i telewizje z całego świata w FHD i 4K mamy w telefonach a on sygnał nadawał przy pomocy kradzionego prądu. .. WTF?
imponderabilia (2017.07.14)

info

1  
  0
i on pojdzie siedziec a ludzie typu kinoman. tv to przeciez ci ktorzy pisza nasze prawo hihihi
(2017.07.16)

info

0  
  0