Miał broń w toyocie, teraz ma kłopoty

11
21.08.2019
Miał broń w toyocie, teraz ma kłopoty
(fot. nadesłana)
Podczas kontroli na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej znalazł w osobowej toyocie pistolet. Właścicielem okazał się 60-letni obywatel Niemiec, narodowości rosyjskiej, który ma teraz kłopoty. Nie posiada bowiem zezwolenia na broń palną, za co grozi kara nawet do 8 lat więzienia.
Mężczyzna stawił się do odprawy granicznej we wtorek, 20 sierpnia. Funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej sprawdzał samochód i pod siedzeniem kierowcy znalazł pistolet. Okazało się, że mieszkaniec Górnej Bawarii przewoził broń bez wymaganego zezwolenia.
   Obywatel Niemiec usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa z artykułu 263 § 2 Kodeksu Karnego tj. „Kto bez wymaganego zezwolenia posiada broń palną lub amunicję, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8”.
   
kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

My name is Bond, James Bond.
(2019.08.21)

info

24  
  2
Błąd wielbłąd
(2019.08.21)

info

13  
  0
Pani rzecznik pisze nieprawdę ujawnienia dokonał funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej, a Straż Graniczna przejęła sprawę zgodnie z kompetencjami do dalszego prowadzenia.
(2019.08.21)

info

17  
  0
Rozumiem ze facet jest zatrzymany tak?
Hdu (2019.08.21)

info

3  
  0
A to dobre. Celnik przecież znalazł. Brawo SG????
(2019.08.21)

info

5  
  0
jeszcze nie widziałem, jak tyle lat jeżdżę, żeby wopek coś znalazł. 1000 bloków nie widzą, a tu nagle schylił się i broń znalazł :)
(2019.08.21)

info

4  
  1
Brawo celnik. Bieliński by go nie zatrzymał.
(2019.08.21)

info

4  
  0
Jeśli na wjeździe do Rosji to broń znalazła SG a jak wyjazd to SC. Taka jest różnica info dla gość ????
Kierowca75 (2019.08.22)

info

2  
  0
Broń dla każdego uczciwego Polaka!!!
(2019.08.22)
Amerykańskie szkoły Ci imponują?
(2019.08.22)