Kradli prąd. Wpadli przez... media społecznościowe

8
09.11.2016
Kradli prąd. Wpadli przez... media społecznościowe
Pracownicy firmy energetycznej poinformowali policjantów o możliwej kradzieży energii elektrycznej w jednym z domów na terenie Tolkmicka. Policjanci z wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą ustalili, że prąd faktycznie pobierany jest nielegalnie – co więcej, ustalili także, że wcześniej omal nie doszło w tym domu do pożaru z uwagi na zwarcie w „instalacji elektrycznej”. Problem jednak w tym, że właściciele nie mieli żadnej umowy na dostawy prądu.
Policjanci, którzy zostali wezwani na miejsce, sporządzili pełną dokumentację do ujawnionego przestępstwa kradzieży. Okazało się, że we wskazanym domu nie było nawet licznika energii elektrycznej a całe zasilanie domu było podłączone nielegalnie. Funkcjonariusze ustalili także, że dom również był ogrzewany elektrycznymi grzejnikami. Zamieszkująca tam rodzina nigdy nie posiadała umowy zawartej z dostawcą energii ani takich starań nie czyniła a w danym miejscu zamieszkuje już od kilku lat. Policjanci zabezpieczyli także dokumentację zdjęciową z ogólnodostępnego forum społecznościowego, na którym wskazani, zamieścili zdjęcia wnętrza domu. Widać na nich włączone oświetlenie, włączony telewizor a także świecącą się choinkę.
   - Natknęliśmy się także na wpis na profilu społecznościowym, gdzie jeden z domowników informował o niewielkim pożarze, do którego doszło w domu w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej – mówi policjant operacyjny pionu PG. – Instalacji elektrycznej, w której nie powinien płynąć prąd…
   Za kradzież energii elektrycznej może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.
   
   
   
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Dołóżcie im jeszcze 5 lat za głupotę!
(2016.11.09)

info

11  
  0
Ja znam kilka takich domów w Tolkmicku. Wkrótce również odwiedzi je policja.
kontroler (2016.11.09)
@kontroler - Bez nakazu sądowego, nie mają obowiązku nikogo wpuszczać :)
(2016.11.09)
Mądrych i bystrych ludzi nie znajdziesz nigdy ani na Facebooku ani na żadnej naszej klasie i twiterach
(2016.11.09)
Za dużo filmów oglądasz dzieciaku i masz mierne pojęcie o obowiązkach.
(2016.11.10)
przynajmniej kradną nie wyrządzając nikomu krzywdy :)
twjs (2016.11.10)

info

1  
  3
przecież to trzeba być de.. żeby pisać takie rzeczy na idiotycznym facebooku - "Natknęliśmy się także na wpis na profilu społecznościowym, gdzie jeden z domowników informował o niewielkim pożarze, do którego doszło w domu w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej "
db1 (2016.11.10)

info

3  
  0
Sami mieszkańcy Tolkmicka wiedzą kto kradnie. Firma energetyczna zapłaci za informacje parę złotych i możemy zarabiać.
amerykańskiłącznik (2016.11.10)

info

2  
  0