Policjanci, którzy zostali wezwani na miejsce, sporządzili pełną dokumentację do ujawnionego przestępstwa kradzieży. Okazało się, że we wskazanym domu nie było nawet licznika energii elektrycznej a całe zasilanie domu było podłączone nielegalnie. Funkcjonariusze ustalili także, że dom również był ogrzewany elektrycznymi grzejnikami. Zamieszkująca tam rodzina nigdy nie posiadała umowy zawartej z dostawcą energii ani takich starań nie czyniła a w danym miejscu zamieszkuje już od kilku lat. Policjanci zabezpieczyli także dokumentację zdjęciową z ogólnodostępnego forum społecznościowego, na którym wskazani, zamieścili zdjęcia wnętrza domu. Widać na nich włączone oświetlenie, włączony telewizor a także świecącą się choinkę.
- Natknęliśmy się także na wpis na profilu społecznościowym, gdzie jeden z domowników informował o niewielkim pożarze, do którego doszło w domu w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej – mówi policjant operacyjny pionu PG. – Instalacji elektrycznej, w której nie powinien płynąć prąd…
Za kradzież energii elektrycznej może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter