Kolejni pijani na drogach

5
12.06.2017
Kolejni pijani na drogach
fot. Straż Graniczna
Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców samochodów osobowych. Pierwsze zdarzenie miało miejsce w gminie Braniewo a drugie w gminie Lelkowo.
Pierwsze zatrzymanie miało miejsce 8 czerwca w gminie Braniewo. Wspólny patrol z Warmińsko-Mazurskiego i Morskiego Oddziału Straży Granicznej zauważył jadący samochód osobowy marki vw golf. Na widok funkcjonariuszy kierowca zatrzymał się w odległości kilkuset metrów przed patrolem, szybko wysiadł z auta i biegiem oddalił się, a miejsce kierowcy zajął pasażer. 44-letni mężczyzna zatrzymał się do kontroli dopiero w wyniku zajechania mu drogi przez funkcjonariuszy SG. Okazało się, że za kierownicą siedział ojciec uciekiniera, który był pod wpływem alkoholu. Kierujący volkswagenem miał 1,05 promila alkoholu w wydychanym powietrzu i potwierdził, że autem kierował jego syn i nie zna powodów, dla których oddalił się on z miejsca zdarzenia. W toku dalszych czynności ustalono, że 19-latek ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Sprawą zajęli się funkcjonariusze z KPP w Braniewie.
   Do drugiego zdarzenia doszło 10 czerwca w gminie Lelkowo. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach w trakcie pełnienia służby napotkali leżący w rowie samochód osobowy marki mercedes. Za kierownicą siedział mężczyzna, od którego wyczuwalna była woń alkoholu. Patrol SG wezwał policję i zabezpieczył miejsce zdarzenia. Kierowcy nic się nie stało. 22-latek oświadczył, że nie potrzebuje pomocy medycznej. Przybyli na miejsce policjanci przebadali mężczyznę na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu i okazało się, że mieszkaniec gminy Lelkowo ma ponad 1,8 promila alkoholu i w dodatku nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Dalsza jego podróż zakończyła się na komendzie policji w Braniewie.
   
por. SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Mirka powiedz dziecino od kiedy trzeba mieć uprawnienia, żeby posiedzieć zaq kierownicą w mercedesie zaparkowanym w rowie?
(2017.06.12)

info

1  
  3
Gdzie tacy ludzie się rodzą ?? W kapuście na polu ??
Idioci??? (2017.06.12)

info

0  
  0
A czy SG też sprawdzają na zawartość alkoholu ?
(2017.06.13)

info

1  
  1
Kolejny przykład na to, żeby zwiększyć patrole policji na wioskach !!!!!
(2017.06.13)

info

3  
  0
precz z pijaczynami na drogach !!!!! do pudla z nimi parowkami!!!!!
(2017.06.13)

info

1  
  0