Kobieta została pobita w parku Kajki. Przed sądem odpowiada jej partner

33
28.11.2018
Kobieta została pobita w parku Kajki. Przed sądem odpowiada jej partner
Przed Sądem Rejonowym w Elblągu trwa proces Michała G. (fot. Michał Skroboszewski)
Przed Sądem Rejonowym w Elblągu toczy się proces 35-letniego Michała G., oskarżonego o nieumyślne spowodowanie śmierci swojej partnerki. Do tragedii doszło we wrześniu ub. r. w parku Kajki. Mężczyźnie grozi kara do pięciu lat więzienia.
Tragiczne w skutkach sceny rozegrały się w nocy z 16 na 17 września 2017 r. w parku Kajki. Z ustaleń policjantów wynikało, że para, która wracała z imprezy, pokłóciła się. Michał G. miał uderzać pięściami po głowie Monikę F., kopać po ciele oraz szarpać i popychać, w następstwie czego kobieta wpadła do strumyka uderzając się o drewniane paliki, które go zabezpieczały. Doznała wstrząśnienia mózgu i straciła przytomność. Zmarła następnego dnia w szpitalu.
   35-letni Michał G. podczas przesłuchania w prokuraturze przyznał się do zarzucanego czynu, ale odmówił składania wyjaśnień. Na wniosek prokuratora, sąd zdecydował o umieszczeniu go w tymczasowym areszcie. Proces ruszył przed Sądem Rejonowym w Elblągu w październiku br. Michał G. odpowiada za nieumyślne spowodowania śmierci Moniki F. oraz nieudzielenie pomocy pokrzywdzonej. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.
   Dziś (28 listopada) przed sądem zeznania składali były mąż zmarłej Moniki oraz dostawca jedzenia na telefon, który tamtej nocy realizował zamówienie przy ul. Fałata.
   - Monika w trakcie trwania naszego małżeństwa nie zażywała narkotyków, nie wiem też nic o tym, by po rozwodzie zażywała - stwierdził były mąż zmarłej.
   Z kolei dostawca jedzenia na telefon relacjonował to, co widział w okolicy parku Kajki tragicznej, wrześniowej nocy. Stwierdził, że widział mężczyznę z zakrwawioną twarzą, który próbował dostać się do budynku przy ul. Fałata. - Dzwonił domofonem, ale nikt mu nie otworzył - mówił. - Ledwo trzymał się na nogach, zachowywał się dziwnie, na przemian to wpadał w agresję, to znowu płakał. I krzyczał "dlaczego mi to zrobiłaś?, "zabiję was!".
   Adwokat Michała G. wnioskowało uchylenie wobec jego klienta decyzji o tymczasowym aresztowaniu. Argumentował, że oskarżony przebywa w areszcie od ponad roku i - jego zdaniem - nie ma obawy mataczenia czy ucieczki z kraju. I zagrożenie karą - do 5 lat pozbawienia wolności: - Za kradzież grozi do 10 lat, a mimo tego, areszt jest uchylany - stwierdził adwokat.
   Innego zdania był sędzia Michał Rutkiewicz: - Ten czyn nie jest tym samym, co kradzież. Poza tym istnieje zagrożenie, że oskarżony będzie utrudniał postępowanie. To, że mieszkał przez wiele lat za granicą nie oznacza, że będzie chciał wyjechać, ale nie można tego wykluczyć - wyjaśniał sędzia i przedłużył tymczasowy areszt do marca 2019 r..
   Termin kolejnej rozprawy wyznaczono na 14 stycznia 2019 r.
   
A

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
5 lat dla zwyrodnialca? Jakie nieumyślne spowodowanie śmierci? Co on ma Alzheimera w wieku 35 lat czy co??? Ludzie, kpiny jakieś.
(2018.11.28)

info

53  
  0
A JAK będziesz miał trochę trawki przy sobie dla siebie to do 8lat, to teraz jak chcesz kogoś zabić to trzeba tylko zatluc bo inne metody to wiadomo 25lat, chore
Sedzia (2018.11.28)

info

26  
  0
Przywrocic kare smierci. Powinni go usmiercac dlugo tak aby cierpial.
Gość 123 (2018.11.28)

info

11  
  2
"uderzać pięściami po głowie Monikę F., kopać po ciele oraz szarpać i popychać" - rzeczywiście, nieumyślnie ją zabił. Niechcący zupełnie.
(2018.11.28)

info

34  
  0
pobicia ze, ,, ,, skutkiem śmiertelnym, ,, ,super furtka do zabijania, ,, ,,
(2018.11.28)

info

20  
  0
Robercie Kolinski społeczeństwo powiedziało w wyborach co myśli o takich jak Pan. Nic nie znaczycie, Pan i panscy koledzy nic nie znaczycie. A Polska była, jest i będzie katolicka. Już niedługo przywrócony krzyż tam gdzie jego miejsce, czyli w koronie herbu RP
Patriota (2018.11.28)
@Patriota - jakbyś był patriotą, to wiedziałbyś, że kraj w którym zmieniasz tlen na dwutlenek węgla, nie posiada herbu, tylko godło, Ty jesteś zwykłym nacjonalistą a nie patriotą, a nacjonalizm jest przeciwstawnym biegunem do patriotyzmu, ale o wiedzę o takich rzeczach nie będę Cię oskarżał.
spx (2018.11.28)
Nie wyjaśnisz tej swojej światłej myśli o patriotyzmie i nacjonalizmie, bo zwyczajnie palnąłeś głupotę i nie umiesz jej niczym poprzeć.
(2018.11.28)
kara śmierci dla gnoja życie za życie, może wtedy powstrzyma to zwyrodnialców, ,
grace (2018.11.28)

info

7  
  0
Czyli w Polsce za okrutne zamordowanie dostaje się tylko 5 lat. Kurde, istny raj dla morderców!!!!
(2018.11.28)

info

9  
  0