63-latek kierował oplem vectrą, gdy został zatrzymany przez patrol policji. Było to przy ul. Odrodzenia. W trakcie kontroli funkcjonariusze wyczuli od niego zapach alkoholu. Mężczyzna „wydmuchał” wynik jednego promila alkoholu w organizmie. Policjantom tłumaczył, że wypił dzień wcześniej dwa piwa a tego dnia jadł tylko… cukierki. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz odpowie za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości. Może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz kierowania pojazdami na czas określony przez sąd.
kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter