Jechała na czołówkę, straciła prawo jazdy

31
29.06.2018
Na drodze S7 w podelbląskim Kazimierzowie jeden z kierowców zarejestrował na filmie niezwykle groźną sytuację drogową. 58-letnia kobieta wyprzedzając inne auto wyjechała swoim fordem na tzw. „czołówkę” i zmusiła innego kierowcę do ratowania się wjechaniem do rowu.
Sytuacja miała miejsce w minioną środę (27 czerwca) o godz. 6:50 w miejscowości Kazimierzowo pod Elblągiem. Na ruchliwej trasie S7, 58-letnia kobieta kierująca fordem focusem wyprzedzała samochody. Robiła to w sposób najgorszy z możliwych, bezmyślny i niebezpieczny, wyjeżdżając innym kierowcom na tzw. „czołówkę”. Kobieta jadąc w stronę Warszawy, swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem zmuszała innych kierowców do zjechania z drogi.
   Całe zdarzenie zarejestrowała kamera w aucie jadącym w przeciwną stronę. Na filmie widać, jak samochody zwalniały i zjeżdżały z drogi, żeby uniknąć zderzenia z piratem drogowym. Niestety nie wszystkim udało się wybrnąć z tego bez szwanku. Jeden z kierowców, aby uratować się przed czołowym zderzeniem, wjechał do rowu, a następnie na chodnik. Mężczyzna wiózł na rehabilitacje chorą matkę, która wcześniej doznała zawału serca. Na szczęście w tej całej sytuacji nikt nie ucierpiał. Jednak zawieszenie opla, który wjechał do rowu, uległo zniszczeniu. Tylko dzięki szybkiej reakcji innych kierowców nie doszło do karambolu.
   W wyniku policyjnej interwencji 58-latka straciła już prawo jazdy, a jej sprawa trafi do sądu. Swoim rażącym naruszeniem przepisów spowodowała bardzo poważne zagrożenie w ruchu drogowym. Zaskakujące jednak było jej tłumaczenie na temat tak bezmyślnego zachowania na drodze, ponieważ jak stwierdziła w rozmowie z policjantami, to inni kierowcy powinny jej zjeżdżać z drogi, bo tego wymaga kultura jazdy. Kontrolowana 58-latka była w chwili zdarzenia trzeźwa.
   Pamiętajmy o przestrzeganiu przepisów, bądźmy uprzejmi i cierpliwi, a podróż dla nas i naszych pasażerów będzie o wiele bardziej przyjemna i bezpieczna. Nasza kultura osobista tworzy kulturę jazdy i ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo na drodze.
   
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
ten stary mop, juz nigdy nie powinien zobaczyć prawa jazdy.
(2018.06.29)
na badania lekarskie i do psychologa. .. jak najszybciej
(2018.06.29)

info

45  
  2
W sposób wręcz masowy kobiety jako kierowcy łamią drastycznie wszystkie przepisy ruchu drogowego. Na wioskach to już codzienność, jeżeli chodzi o kobiety, czy młoda, czy stara zap. .. .ją nie patrząc na innych użytkowników. Wiemy dobrze, że na drogach powiatowych są w zasadzie drogi bardzo wąskie i wymijanie jest dość utrudnione, ale dla wspomnianych kobiet to żaden problem na pełnym gazie się wymijać. Myślę, że ktoś w końcu powinien ich nieco temperamenty pohamować a mam na myśli policję, której ostatnio jakoś mało na drogach.
(2018.06.29)
To ona doprowadziła do zagrożenia życia innych i jeszcze takie tłumaczenie- to kpina, lepiej jakby wcale się nie odezwała niż piep.. takie brednie - jak nie wie jak powinien zachować się kierowca na drodze - nie masz miejsca aby bezpiecznie wyprzedzić (dla wszystkich użytkowników) nie bierz się za manewr wyprzedzania, a nie pcha się na chama- a nóż nic się niestanie. To zabranie prawka i sprawa w sądzie to największe szczęście jakie mogło ją spotkać - ale głupi tego nie zrozumie, taki się już urodził i taki umrze. Dobrze że stało się tak że ktoś to zarejestrował, bo nikt by w to nie uwierzył. Teraz zostanie jej już autobus, rower - to może poskromi jej prędkość.
wwwwwwwwwwwww (2018.06.29)
"to inni kierowcy powinny jej zjeżdżać z drogi, bo tego wymaga kultura jazdy. " - NIESTETY takich jest duzo.
(2018.06.29)

info

33  
  3
@wwwwwwwwwwwww - Tylko nie rower! Właśnie taki przypadki stanowią dużą część "pedałowców". Agresywne ch...y powodujące zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu.
vrain (2018.06.29)
Ba nawet powinna odpowiadać przed sądem za spowodowanie dużego zagrożenia życia osób trzecich.
(2018.06.29)

info

30  
  0
...a teraz pomyslcie gdyby byla to droga z drzewami na poboczu??? Ten kierowca moglby wyladowac na drzewie i zginac ....
(2018.06.29)

info

24  
  0
A gdzie standardowy komentarz ? "A jakby tam szła matka z dzieckiem" ????
Moro (2018.06.29)
@Moro - A gdzie byli jej rodzice, ja się pytam????
psycho (2018.06.29)