Dostał nakaz opuszczenia mieszkania

3
15.07.2016
Dostał nakaz opuszczenia mieszkania
Prokurator zastosował wobec 27-letniego Łukasza K. policyjny dozór, a także nakaz opuszczenia mieszkania. Mężczyzna kierował groźby wobec domowników w tym matki oraz konkubiny. Jedną z nich miało być podpalenie samochodu. Teraz 27-latek musi się wyprowadzić z mieszkania, ma także zakaz zbliżania się do swoich ofiar.
Zastosowany przepis umożliwia ochronę ofiar oraz zapewnia prawidłowy przebieg postępowania. Sam dozór policji, który stosuje prokurator w tym przypadku został rozszerzony wobec 27-latka o zakaz zbliżania się oraz nakaz opuszczenia mieszkania. Oczywiście dotyczy to czasu prowadzonego postępowania. Wyższą formą może być już tylko areszt tymczasowy.
   Według policji, która prowadzi postępowanie wobec 27-letniego Łukasza K., miał on się odgrażać domownikom oraz znęcać nad nimi. Co więcej, mężczyzna już raz był karany za ten właśnie czyn. Będzie więc odpowiadał na zasadach tzw. recydywy, czyli powrotu do przestępstwa. Za znęcanie się kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.
   
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Czyli hotel i faktura na prokuraturę.
(2016.07.16)

info

2  
  1
No to teraz prorok będzie szukał Łukaszka i dojdzie do wniosku, że Łukaszek się przed nim schował.
(2016.07.16)

info

1  
  1
Czy to lukasz kawcz..
Amewa (2016.07.27)

info

0  
  0