Kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności może grozić 40-latkowi, który znęcał się nad rodziną. Ewidentnie podłożem całej tej sprawy jest problem z nadużywaniem alkoholu przez 40-latka. Wszystkie awantury miały miejsce wtedy, gdy ten był pijany. Żona chcąc przeciwdziałać temu, by mężczyzna nie jechał samochodem po pijanemu, zabierała mu kluczyki od auta. To powodowało wzrost agresji i do takiej właśnie sytuacji doszło, gdy interweniowali policjanci. 40-latek został po tym zatrzymany. Okazało się, że trzymanym w ręku nożem miał grozić śmiercią swojej żonie. To oczywiście nie wszystkie przejawy jego agresji. Zdarzało się bowiem szarpanie i popychanie oraz niszczenie domowego mienia. Kobieta w rozmowie z policjantami przyznała, że chciałaby, by mąż podjął leczenie odwykowe. Teraz sprawa trafi do sądu. Za znęcanie się nad rodziną mężczyźnie może grozić kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Sąd dodatkowo może zobowiązać 40-latka do podjęcia leczenia przeciwalkoholowego warunkowo zawieszając wykonanie kary.
Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter