28-latek ukradł karton whisky

4
23.04.2018
28-latek ukradł karton whisky
fot. policja
Zarzuty kradzieży usłyszał 28-latek, który z jednego ze sklepów monopolowych wyniósł karton whisky o wartości 1500 złotych. Policjanci ustalili, że alkohol zaraz po kradzieży sprzedał. To jednak nie jedyna kradzież na koncie 28-latka.
Zdarzenie miało miejsce na początku kwietnia w jednym ze sklepów z alkoholami na terenie Elbląga. 28-latek przyszedł do sklepu w jednym celu. Było nim wyniesienie kartonu z drogim alkoholem. Jak zaplanował tak zrobił. Pozyskany w ten sposób alkohol sprzedał. To jednak nie jedyna kradzież jakiej dopuścił się mężczyzna. Ma on na swoim koncie dwie kradzieże ze sklepu samoobsługowego w galerii handlowej. Policjanci z wydziału zwalczania przestępczości związanej z mieniem udowodnili mu kradzież butów oraz odzieży sportowej. Przedmioty te wyniósł ze sklepu nie płacąc za nie. Ich wartość wyceniono na 1000 złotych. Sprawca kradzieży zapomniał najprawdopodobniej że w obu miejscach które wybrał na dokonanie przestępstwa znajdował się monitoring. Policjanci przeglądając nagranie od razu rozpoznali notowanego 28-latka. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Wcześniej był karany za podobne przestępstwa, odbywał też karę pozbawienia wolności. Teraz o karze dla niego zadecyduje sąd. Kodeks Karny przewiduje za taki czyn karę do 5 lat pozbawienia wolności.
   
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Takiego Gościa należy eliminować ze społeczeństwa. 10 lat ciężkich robót, a nie byłoby innych tego typu klientów
kki (2018.04.23)

info

7  
  3
Przygotowuje się do sprzedaży jak wprowadzą zakaz sprzedaży nocą czyli powrócą meliny oby nie.
Pamiętamtamteczasy (2018.04.23)

info

2  
  1
Przecież nawet ta fota nie jest z tego kraju. Okrutnie śmierdzi te naciąganie statystyk.
(2018.04.23)

info

0  
  5
Jak nie z naszego kraju. Nie widzisz skrzynek z wyraźnym napisem "Lech" ? Ślepy jesteś?
kkkkkk1 (2018.04.24)

info

5  
  1