26-latka zatrzymana za kradzież alkoholu

2
08.11.2017
26-latka zatrzymana za kradzież alkoholu
Policjanci podczas interwencji w jednym ze sklepów zatrzymali 26-letnią kobietę. Był to trzeci sklep, jaki odwiedzała kobieta. W dwóch wcześniejszych zdołała wynieść towar o wartości około 600 złotych. Tym razem pracownice wiedziały już o złodziejce i jej sposobie działania. Teraz zajmie się nią sąd.
Za kradzież zgodnie z art. 278 kodeksu karnego grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Z tego właśnie artykułu odpowiadać będzie 26-letnia Paulina M., która wczoraj (7 listopada) około godz. 23 została zatrzymana na próbie kradzieży w jednym ze sklepów na terenie Elbląga. Czujnością wykazały się dwie pracownice, do których dotarła informacja z dwóch innych sklepów tej sieci, o kobiecie, która kradnie alkohol. Dodatkowo ekspedientki znały jej rysopis, ponieważ została wcześniej nagrana przez kamery sklepowego monitoringu. Gdy 26-latka pojawiła się przed ladą, wiedziały już, co za chwilę się stanie. 26-latka „kupowała” alkohol i poprosiła o towar położony z dala od kasy. W tym czasie chciała wyjść ze sklepu. Ekspedientki spodziewając się jednak tego zamknęły drzwi i wezwały na miejsce policję. Gdy przyjechał patrol, 26-latka w obecności policjantów przyznała się do wcześniejszych kradzieży. Resztę tak rozpoczętego wieczoru spędziła w policyjnym areszcie. Teraz usłyszy zarzuty, a jej sprawa trafi do sądu.
   
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Wszystkich złapanych na kradzieży i próbie kradzieży i innych włamywaczy powinny być publikowane tu zdjęcia. Codziennie byłoby po parę zdjęć i wiadomo by było na kogo mamy uważać.
§.....§..... (2017.11.08)

info

4  
  0
pamiętam jak moją żonę, która była w ciąży okradł kieszonkowiec w autobusie. Dla niej to trauma, bo to była cała moja wypłata, a tylko ja wtedy pracowałem. Powinno się publikować zdjęcia takich osób ku przestrodze.
(2017.11.08)

info

5  
  0