Zginęli, bo byli Polakami
Przy krzyżu katyńskim złozono kwiaty (fot. Anna Dembińska)
13 kwietnia 1943 r. III Rzesza ogłosiła odnalezienie grobów polskich oficerów Katyniu, rozstrzelanych przez NKWD. W kolejną rocznicę w całej Polsce składa się kwiaty ku czci rozstrzelanych bohaterów. Pod krzyżem katyńskim na elbląskim cmentarzu Agrykola kwiaty składali przedstawi ciele władz i organizacje społeczne. Zobacz zdjęcia.