Spartakiada, czyli sport i dobra zabawa

15.05.2019
Spartakiada, czyli sport i dobra zabawa
(fot. Anna Dembińska)
Biegali, skakali, rzucali. Uczniowie elbląskich szkół podstawowych rywalizowali w Hali Sportowo - Widowiskowej w VI Międzyświetlicowej Spartakiadzie. Puchar zwycięzców wznieśli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 18. Zobacz fotorelację.
- To już szósta edycja MiÄ™dzyÅ›wietlicowej Spartakiady szkół podstawowych. DziÅ› odbywa siÄ™ finaÅ‚, bÄ™dziemy siÄ™ po prostu bawić - mówiÅ‚a  Anna Juchiewicz, kierownik Å›wietlicy w SP 16. - Przede wszystkim chodzi tu o zdrowÄ… rywalizacje, fair-play. BÄ™dziemy zwracać uwagÄ™ na to, by dzieci dokÅ‚adnie wykonywaÅ‚y wszystkie konkurencje, bez drogi na skróty. W tym roku na starcie stanęło 9 placówek, w tym 8 szkół podstawowych i oÅ›rodek szkolno-wychowawczy.
   - BÄ™dÄ… konkurencje sprawnoÅ›ciowe np.: slalom z balonami, slalom z piÅ‚eczkÄ… i kijem do unihokeja, wyÅ›cig w workach. Na koniec jest zawsze sztafeta, która w zasadzie daje już obraz finalny - wyliczaÅ‚a organizatorka imprezy. - W każdej drużynie jest 8 osób: czterech chÅ‚opców i cztery dziewczynki plus dwoje rezerwowych. Staramy siÄ™, żeby wszyscy byli zadowoleni, Å›wietnie siÄ™ bawili i wyszli uÅ›miechniÄ™ci z hali, a najlepsi niech wygrajÄ….
   A jakie emocje towarzyszyÅ‚y bohaterom imprezy?
   - JesteÅ›my dziÅ› w formie, choć dużo nie trenowaliÅ›my - przyznaÅ‚a Oliwia z SP 3.
   - Chyba wygramy, spartakiada jest super, bo można pobiegać, porywalizować i … nie ma lekcji – dodaÅ‚ z uÅ›miechem 8-letni Szymon z SP 23.
   - Jedna z konkurencji ze slalomem byÅ‚a ciężka, bo z Å‚yżeczki ciÄ…gle spadaÅ‚a mi piÅ‚ka – rzuciÅ‚a Zosia z SP 23.
   - Idzie nam dziÅ› bardzo dobrze. Uważam, że najtrudniejszÄ… konkurencjÄ… dotychczas byÅ‚a ta z kijem i piÅ‚kÄ… do unihokeja, zaÅ› najÅ‚atwiejszy byÅ‚ slalom z Å‚yżkÄ…, na której musieliÅ›my utrzymać piÅ‚eczkÄ™ do ping-ponga - stwierdziÅ‚ z kolei Wiktor z SP 18. - Ogólnie jest ciężko, ale na razie dajemy radÄ™ - dodaÅ‚ skromnie trzecioklasista.
   - Na co dzieÅ„ trenujÄ™ piÅ‚kÄ™ nożnÄ…, może stÄ…d ta szybkość. Idzie nam dziÅ› trochÄ™ sÅ‚abo, ale możemy jeszcze wygrać - powiedziaÅ‚ Kacper, trzecioklasista z SP 12.
   - CaÅ‚y czas mamy szansÄ™ na zwyciÄ™stwo, a ja jestem w dobrej formie, bo czasami chodzÄ™ sobie pobiegać. Takie zawody bardzo mi siÄ™ bardzo podobajÄ… - posumowaÅ‚a Tosia z SP 12.
   Każda ze szkół miaÅ‚a swojego trenera - opiekuna.
   - Wspieram moje dzieciaki i gdybym mogÅ‚a to weszÅ‚abym do tego worka i sama poskakaÅ‚a - ze Å›miechem przyznaÅ‚a Agnieszka Koczerga, wychowawczyni Å›wietlicy w SP 3. -  Nie trzeba ich byÅ‚o motywować do rywalizacji, oni po prostu sami w sobie sÄ… rewelacyjni. Mam nadziejÄ™, że wygramy! - zakoÅ„czyÅ‚a.
   ZwyciÄ™stwo w VI MiÄ™dzyÅ›wietlicowej Spartakiadzie odnieÅ›li uczniowie z SP 18, drugie miejsce zajęła SP 16, natomiast trzecie elblÄ…ska Katolicka SzkoÅ‚a Podstawowa.
   
Sebastian Wiśniewski

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter