- Wszystkie szkoły zostały zaopatrzone w niezbędny sprzęt audio, a przeszkoleni do egzaminowania nauczyciele otrzymają z miejskiego budżetu specjalne dodatki motywacyjne. W sumie z budżetu prezydent wyasygnował 5 tysięcy zł głównie dla polonistów, anglistów i nauczycieli języka niemieckiego, którzy zasiądą w komisjach egzaminacyjnych - powiedziała szefowa Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Elblągu Anna Korzeniowska.
Egzaminy ustne potrwają do 29 kwietnia. Część pisemna rozpocznie się natomiast 4 maja egzaminem z języka polskiego. Pisemne testy z innych przedmiotów odbywać się będą w kolejnych dniach, aż do końca miesiąca. Egzaminy te sprawdzać będzie Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży.
Podobnie jak w innych miastach w Elblągu niektórzy uczniowie zdawać będą egzamin dojrzałości na starych zasadach. 10 maja do egzaminu pisemnego z języka polskiego przystąpi 847 absolwentów pięcioletnich techników, trzyletnich techników na podbudowie zasadniczych szkół zawodowych oraz ze szkół dla dorosłych.
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter