Radny: "Kiedy rewitalizacja kąpieliska?"

58
24.11.2022
Radny: Kiedy rewitalizacja kąpieliska?
Kąpielisko przy Spacerowej zamknięto w 2012 r. Fot. Anna Dembińska, arch. portEl.pl
W sprawie rewitalizacji kąpieliska miejskiego – takie zapytanie do władz miasta przygotował radny Rafał Traks (PiS). Kiedy elblążanie doczekają się otwarcia tego obiektu?

- W drugiej edycji rządowego programu Polski Ład Elbląg otrzymał 65 mln zł na rewitalizację basenu przy Spacerowej – pisze radny. Podkreśla, że władze miasta do programu zgłosiły trzy wnioski: budowę stadionu lekkoatletycznego przy Krakusa, zakup taboru tramwajowego i właśnie rewitalizację kąpieliska, która...

- ... ma pochłonąć ok. 70 mln zł, z czego 65 mln pokryje Polski Ład. Przedsięwzięcie zakłada budowę basenów otwartych i urządzeń rekreacyjno-wypoczynkowych – przypomina radny.

Przypomnijmy: kąpielisko miejskie zamknięto w 2012 r., jednym z powodów był problem z utrzymaniem właściwej czystości wody w wiekowym obiekcie.

- Panie Prezydencie, w swoim programie wyborczym, “Programie na szóstkę” w podtytule “Spełniona młodzież” obiecał Pan budowę kompleksu basenowego przy Spacerowej – zwraca się do Witolda Wróblewskiego radny Rafał Traks. Dodaje, że “kilka miesięcy temu podczas konferencji prasowej prezydent Witold Wróblewski zapewniał, że mieszkańcy naszego miasta jeszcze w tym roku będą mogli korzystać z nowych odkrytych basenów”. Rafał Traks pyta w swojej interpelacji, kiedy rozpocznie się rewitalizacja kąpieliska, jak będzie wyglądał ostateczny projekt i kiedy z kąpieliska skorzystają mieszkańcy.

- Aktualnie opracowywana jest dokumentacja projektowa zamienna dokumentacji projektowej opracowanej w 2017 r. i posiadającej ważne pozwolenie na budowę. W związku z trudną sytuacją gospodarczą, bardzo wysoką inflacją oraz znacznym wzrostem kosztów robót budowlanych wystąpiła konieczność wprowadzenia zmian w dokumentacji projektowej z 2017 r. w celu zoptymalizowania kosztów inwestycyjnych i eksploatacyjnych. Ostateczne rozwiązania projektowe zostaną opracowane, zgodnie z podpisaną umową z projektantem, do 19 grudnia 2022 r. i będą uwzględniały wysokość zabezpieczonych środków finansowych na realizację zadania – odpowiada Witold Wróblewski.

Jak podkreśla prezydent Elbląga, przetarg dotyczący wyłonienia wykonawcy prac ma zostać ogłoszony w styczniu. Termin otwarcia obiektu dla mieszkańców “uzależnione jest od czasu przebiegu procedury przetargowej oraz przebiegu realizacji inwestycji”.

W wieloletniej prognozie finansowej Elbląga rewitalizacja kąpieliska jest rozpisana do 2025 roku. W przyszłorocznym budżecie władze miasta zarezerwowały na prace 2 mln złotych.

oprac. TB

Najnowsze artykuły w tym dziale

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Tak właśnie pisior zaczyna lans...
Jak Twój dyktator odblokuje KPO to będą środki na rewitalizacje.
Traksie po siedmiu latach waszych rządów Polska wygląda jak te kąpielisko.
Jednoznacznie niech się Pan Traks określi. PiS, Republikanie czy Solidarna Polska? Kaczyński, Bielan czy Ziobro?
elblążanka_1 (2022.11.24)
Kiedy osoby odpowiedzialne za doprowadzenie do totalnej ruiny basenu odkrytego przy spacerowej (urzednicy, dyrektorzy ) zostana pociagnieci do odpowiedzialnosci za swoje nechlujstwo i niegospodarnosc? Przeciez za to powinna byc odsiadka przynajmniej 15 lat. Co ci ludzie robia na wolnosci? Elblazanie oczekuja rozliczenia tego łajdactwa i naciagniecia na koszty elblazan. Przeciez podniesienie tego obiektu z tej ruiny bedzie wymagalo ogromnych srodkow finansowych, znacznie wiekszych niz gdyby yl sukcesywnie modernizowany od 2000 roku. skandal!
Precz z lewicą (2022.11.24)
Nie powinno być ważne, z której opcji politycznej pochodzi dana osoba, a czy jej działania mają sens i uzasadnienie. Mnie obchodzi los kąpieliska, dlatego cieszę się, że takie pytanie padło. Obojętnie od kogo.
Dale Bartholomew Cooper (2022.11.24)
Nigdy nie powstanie tam kąpielisko!!!! Czemu. Wyjaśniam. Przepisy!!! Z 50 ratowników na taki obiekt co = duże koszty= Wejście płatne dużo pieniędzy! Do tego BHP, badanie wody, zapełnienie czysta woda. Ludzie to są takie koszty, że wejście by z 50zl kosztowało?!?! Serio tego chcemy
Sehhh (2022.11.24)
Pytanie dobre, słuszne ale zostanie bez odpowiedzi..... No chyba że ten złotousty od obniżenia diety coś ma do powiedzenia?
Kat_NA_Idiotów (2022.11.24)
Powinni tam zrobić łowisko wędkarskie.
(2022.11.24)
traks, sam sie zrewitalizuj
anielka77888 (2022.11.24)