Ankietę przeprowadzili słuchacze Wyższej Szkoły Policyjnej w Szczytnie. Na pytania odpowiadali mieszkańcy największych elbląskich dzielnic.
Ankietowanym zadano pięć pytań: "Jak oceniasz pracę policji elbląskiej?", "Czy znany jest Ci dzielnicowy opiekujący się miejsce zamieszkania?", "Czy bezpieczeństwo zależy od innych instytucji niż policja?", "Czy miejsce zamieszkania można uznać za bezpieczne?" i "Jakie są najważniejsze obowiązki dzielnicowego?".
Okazuje się, że czujemy się bezpiecznie w swoim miejscu zamieszkania (63 proc. odpowiedziało na tak a 28 proc., że nie) oraz dobrze oceniamy pracę elbląskiej policji (47 proc.). Żle pracę policji oceniło 17 proc. ankietowanych, a 30 proc. odpowiedziało dostatecznie.
Nie jest najgorzej ze znajomością dzielnicowego. Aż 53 proc. ankietowanych zna swojego dzielnicowego. Za najważniejsze obowiązki dzielnicowego uważamy pomoc i wsparcie ofiarom przestępstwa (49. proc ankietowanych właśnie tak odpowiedziało na pytanie o najważniejsze obowiązki). 37 proc. uważa, że do najważniejszych obowiązków dzielnicowego należy obchód w rejonie, a 26 proc. współdzialanie z lokalną społecznością w zapobieganiu przestępczości.
55 proc. zapytanych stwierdziło, że bezpieczeństwo zależy od innych instytucji niż policja.
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter