Pierwszy magister dla nauczycieli

30
08.06.2016
Pierwszy magister dla nauczycieli
Prorektor ds. kształcenia Iwona Kijowska cieszy się z decyzji Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego - nasi licencjaci będą magistrami. Póki co, tylko nauczyciele (fot. AD)
Absolwenci trzyletnich studiów pedagogicznych w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu już zacierają ręce i cieszą się perspektywą kontynuowania nauki w swojej uczelni. Ta bowiem uzyskała zgodę na uruchomienie bezpłatnych, stacjonarnych, praktycznych studiów magisterskich już od października 2016 r. - Było trudno, było pracowicie, ale udało się - cieszy się także Teresa Kubryń, dyrektor Instytutu Pedagogiczno-Językowego.
- Starania zaczęliśmy jesienią 2015 r., wniosek w ministerstwie złożyliśmy w lutym 2016 r., a  w maju otrzymaliśmy zgodę na  uruchomienie studiów drugiego stopnia na kierunku pedagogika - mówi Teresa Kubryń. - Szczególnie zależało nam na studiach dla nauczycieli, bo to bardzo istotne, by nauczyciel miał tytuł magistra - wskazuje. - Były też sugestie naszych absolwentów, którzy dopytywali, dlaczego muszą wyjeżdżać na inne uczelnie. Tym bardziej, że są zadowoleni ze studiów pierwszego stopnia.
   Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu będzie mogła kształcić magistrów, bo spełniła szereg wymagać stawianych przez resort nauki i szkolnictwa wyższego.
   - Warunki kadrowe są istotne, infrastruktura się liczy, tym bardziej, że my proponujemy studia praktyczne - wskazuje dyrektor Instytutu Pedagogiczno-Językowego, a prorektor ds. kształcenia PWSZ, Iwona Kijowska dodaje: - Chodzi o to, by student był przygotowany do wykonywania zawodu zarówno merytorycznie, jak i praktycznie.
   Od października 2016 r. na zainteresowanych studiami II stopnia czekać będzie w sumie 60 miejsc na specjalnościach: wczesna edukacja (tu naukę będą mogli podjąć również licencjaci innych studiów w obszarze humanistycznym), wczesne wspomaganie rozwoju dziecka oraz pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z arteterapią.
   Z takiego rozwiązania już cieszą się studentki PWSZ.
   - Wiele z nas z tego skorzysta - zapowiada Marta Boniecka. - Nie ukrywamy, że decyduje czynnik ekonomiczny, bo wyjazd na studia magisterskie do innego miasta wiąże się z kosztami. Decyduje też to, że znamy tu kadrę pedagogiczną - dodaje - mamy też dużo praktyk, co jest dużym plusem.
   Teresa Kubryń zapowiada, że są plany, by w Instytucie Pedagogiczno- Językowym były studia II stopnia również na innych specjalnościach. Na jakich? Tego jeszcze zdradzić nie chce.
   
A

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
A co tam z medycyną w PWSZ ?
(2016.06.08)

info

7  
  4
W rankingu Perspektyw poza publikowaną 20-stką WSTYD!!!!!
(2016.06.08)

info

3  
  0
Uczniów ubywa, nauczycieli przybędzie. Brawo za pomysł produkcji bezrobotnych.
(2016.06.08)
Cały czas produkują kolejnych bezrobotnych. Po co to skoro już teraz nauczycieli jest za dużo?A młodzi naiwni lezą jak ćmy do światła. Kierunki humanistyczne powinny już dawno umrzeć śmiercią naturalną.
(2016.06.08)

info

21  
  13
bezrobotnych nauczycieli jest jak mrówek, no ale przynajmniej wykładowcy zarobią sobie dzięki pieniądzom podatników
RedaktorJabłkalski (2016.06.08)

info

22  
  7
Medycyna ma być? a od kiedy?
(2016.06.08)

info

4  
  3
Brawo! Gratulacje! To ważny dzień dla naszego miasta. Teraz czekamy na kolejne kierunki!
td (2016.06.08)

info

11  
  10
szczególnie p Kurbyń się przepracowała. .. załatwiła godziny dla koleżaneczek w wieku emerytalnym, to i świętować co mają. Ciekawe, kto będzie prowadził zajęcia na magisterce z innych specjalności? równie wiekowe koło 4 młodości? Studenci wiedzą, czego mogą się nauczyć od tych wiecznych teoretyków i z pewnością pokażą wam środkowy palec
(2016.06.08)

info

22  
  4
a filologia angielska, co z nauczycielami
eg (2016.06.08)

info

6  
  2
co jest warty magister z takiej uczelni?????
(2016.06.08)

info

18  
  9