Jak informuje Komenda Miejska Policji w Elblągu, kierowca Peugeota jechał drogą płytową po wale w Kępniewie. - Na skutek zbyt szybkiej jazdy stracił panowanie nad autem, które zsunęło z wału, zatrzymując przy znajdującym się tam zamarzniętym Kanale Modrym. Kilka metrów dalej i samochód z kierującym znalazłby się pod lodem - informuje nadkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.
Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 19 stycznia. Kierowcy na szczęście nic się nie stało.
Na miejscu pracowali policjanci z wydziału ruchu drogowego oraz strażacy.