Nareszcie weekend: Walentynki, Dzień Kota, warsztaty

12
13.02.2026
Każdy z nas czekał na to pięć długich dni roboczych - nareszcie nadchodzi wyczekiwany weekend. Co zrobić z wolnym czasem w Elblągu?

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych zaprasza na Koncerty Walentynkowe, ostatni zaplanowano na 13 lutego. W repertuarze znane utwory muzyki rozrywkowej, polskiej jak i zagranicznej, w nowatorskich i nietuzinkowych aranżacjach Pauliny Sadło, Michała Korsaka i Dawida Baranowskiego. Więcej tutaj.

 

Czym było sacrum dla dawnych Prusów? Jak zmieniało się oblicze świątyń wraz z nadejściem gotyku, reformacji i baroku? I jak dziś wygląda duchowa mapa Warmii i Mazur? Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" zaprasza na multimedialną wystawę pt. „Sacrum. Opowieść o kościołach Warmii i Mazur", której wernisaż odbędzie się w piątek, 13 lutego o godz. 18.00. Wstęp wolny. Wystawie towarzyszą m. in. wykłady, a 14 i 15 lutego rodzinne warsztaty.

 

Galeria EL również zaprasza na kolejne warsztaty. Odbędą się 14 lutego pod hasłem Miłość, sztuka i odrobina całej reszty.

 

Już 14 lutego rozegrany zostanie jeden z dwóch ostatnich meczów domowych rundy zasadniczej w I lidze hokeja na lodzie. Tego dnia spotykamy się na lodowisku "HELENA" w Elblągu. To spotkanie wyróżni się na tle innych wydarzeń w hali, oferując znacznie więcej niż tylko sportowe emocje. Zapraszamy wszystkich kibiców Fudeko GAS Gdańsk do udziału w walentynkowej edycji akcji Teddy Bear Toss, popularnej na lodowiskach na całym świecie!

 

Również 14 lutego odbędą się również walentynkowe warsztaty uważnej fotografii. Gdzie? W siedzibie Nadleśnictwa Elbląg. Obowiązują zapisy, szczegóły tutaj.

 

- Zapraszamy na Dzień Kota w schronisku. Przyjdź, zakochaj się, adoptuj - informują OTOZ Animals Elbląg i Kocia Kawiarnia Markicia. Wydarzenie odbędzie się 15 lutego w godz. 11-14 w schronisku przy Królewieckiej 233. Więcej tutaj.

 

- Serdecznie zapraszamy na akordeonowy recital braci Aleksandra i Sergiusza, pochodzących z Białorusi - informują z kolei franciszkanie. Koncert odbędzie się w Auli Domu im. o. Klimuszki 15 lutego o 13.

 

Tych, którzy nie mają czasu na gotowanie lub zwyczajnie tego nie lubią, zachęcamy do skorzystania z Na Wynos. Znajdziecie tutaj bogatą ofertę elbląskich restauracji. Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Dobrego tygodnia!

red.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

ja żem wdzięczna gruszkowskiemu - znów tu jestem dzięki niemu...
kahatella (2026.02.13)
@kahatella - Podobnie jak ty.
(2026.02.13)
Kasiu co Ty robisz... że tak ładnie wyglądasz :) Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego weekendu
(2026.02.13)

info

3  
  8
Przestańcie cenzurować internautów - Komuna się już dawno skończyła i nie musicie tego robić !!!!!
Mirosław, (2026.02.13)

info

13  
  2
A już w najbliższą środę, 18 lutego w klubie Parlament w Gdańsku występuje Sylwia Wiszowata.. Warto się wybrać.
(2026.02.13)

info

1  
  4
jaba daba duuu
(2026.02.14)

info

0  
  4
Cześć Kasiu... w tym roku zostałaś moją Walentynką :) Całuję mocno i życzę miłego weekendu. Buziaki
(2026.02.14)

info

2  
  5
Kasiu wszystkiego najlepszego
(2026.02.15)

info

1  
  4
Błagam, przestańcie.
Fd (2026.02.15)

info

3  
  0
ona by tak chciała tańczyć ze mną
franek_kimono (2026.02.15)

info

1  
  0