Projekt stanowił część Mazursko-Warmińskiego Programu Doskonalenia Kadr, finansowanego z budżetu państwa i unijnego programu Phare 2000 ESC (podzielono ponad 23 mln euro na pięć województw), wdrażanego przez Polska Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, zarządzanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Olsztynie, a realizowanego przez Central Europe Trust Polska, THR-Asesores en Turismo Hotelaria y Recreation SA oraz Wyższą Szkołę Turystyki i Rekreacji. Jak widać - pełny profesjonalizm.
Z naszego powiatu zgłosiło się ponad 200 chętnych. Pierwszym etapem ich selekcji był test ze znajomości języków w Iławie. Dla 24 najlepszych po testach były rozmowy kwalifikacyjne w Olsztynie. Wyłoniona w ten sposób „siódemka" (limit na każdy powiat) przeszła wraz z pozostałymi czteroetapowe szkolenie i praktyki.
Atrakcyjne turystycznie województwo zyskało 157 profesjonalnie przygotowanych informatorów turystycznych. Ponad jedna trzecia z nich została natychmiast zatrudniona w branży. W wielu gminach, zgodnie z oczywistymi przecież założeniami, w Ośrodkach Informacji Turystycznej. A w Elblągu?
Niegdyś przy ul. 1 Maja działał punkt informacji turystycznej, który zlikwidowano w latach 90-tych. Prawie cztery lata temu w ramach ogólnopolskiego Programu Informowania Społeczeństwa otwarto Regionalne Centrum Informacji Europejskiej, któremu przypięto również miano
Ośrodka Informacji Turystycznej.
Z całej „siódemki" nikt tu nie pracuje... Czyżby jeszcze nie posiedli odpowiednich kwalifikacji, aby skutecznie promować nasz region? A może po prostu u nas jest z tym absolutnie świetnie i lepiej nic nie zmieniać?
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter