Nie jest liczba ostateczna - około 600 osób pobrało zaświadczenia umożliwiające głosowanie poza miastem. Poza tym do niedziel dziesięciu elblążan skończy 18 lat i będzie mogło uczestniczyć w referendum.
Elblążanie będą mogli głosować w 61 lokalach referendalnych. Wśród nich jest pięć lokali zamkniętych: w czterech szpitalach i areszcie śledczym. W obwodowych komisjach referendalnych zasiada po 10 przedstawicieli partii politycznych i organizacji pozarządowych.
Specjalnie dla osób niepełnosprawnych przygotowano dwa lokale referendalne, do których można się dostać specjalnych podjazdem. Lokale te mieszczą się w Zakładach Energetycznych przy ul. Piłsudskiego oraz w Szkole Podstawowej nr 6 przy ul. Beniowskiego. Jednocześnie Urząd Miejski organizuje dowóz osób niepełnosprawnych do lokali wyborczych. Dysponuje dwoma pojazdami i niezbędną obsługą. Zgłoszenia dotyczące chęci skorzystania z dowozu do lokalu przyjmowane są do godziny 18.00 zarówno w sobotę jak i w niedzielę pod numerami telefonów 239 32 13 lub 239 32 63.
55 osób - m.in. pracownicy ochrony i strażnicy miejscy - będą pilnować w nocy z soboty na niedzielę 61 lokali referendalnych w Elblągu. Lokale będą też chronione przez policyjne patrole.
Po pierwszym dniu referendum, po zamknięciu lokali, obwodowe komisje wywieszą protokoły z liczbą wydanych kart do głosowania. Na tej podstawie będzie więc można w przybliżeniu poznać frekwencję.
Głosowanie w sobotę i w niedzielę odbędzie się w godzinach od 6.00 do 20.00. Na kartach do głosowania stawiamy krzyżyk lub x (a nie literkę "v").
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter