Galeria pod psem i kotem (Odc.399)
Filip trafił do schroniska 18.04.2025. Filip ma około 7 lat. Jest niesamowicie spokojnym i w pełni oswojonym, nadzwyczaj pieszczotliwym i szalenie czułym stworzeniem. Jako jeden z pierwszych wita człowieka, który odwiedza jego wybieg i zajmuje sobie miejsce na ludzkich kolanach. Przytulanie i mizianie to coś, co Filip kocha nade wszystko. Obecność człowieka jest niezastąpiona. Filip jest pełen spokoju i delikatności. Dogaduje się z kotami, które są równie zrównoważone i przyjazne. Kocur cierpi na nieuleczalną chorobę FIV, która nie przekreśla jednak jego szans na adopcję.
Karmelka została oddana do schroniska 16.01.2026 z powodu zmiany sytuacji życiowej jej opiekuna. Karmelka to mała i bardzo drobna suczka, która urodziła się mniej więcej 15.11.2025. Jest wesołą i pełną energii iskierką. Gdy dorośnie, Karmelka będzie małym psem. Obecnie Karmelka przebywa w tzw. domu tymczasowym u pracownika schroniska.
O adopcji
Za każdym razem staramy się niezwykle solidnie przeprowadzić wywiad z kandydatem na właściciela. Przestrzegamy zawsze przed braniem psa jako formy prezentu, zdarza się jednak, że taki prezent zaakceptowany przez jego odbiorcę, zostaje w jego domu do końca swoich dni. Decyzję o zakupie zwierzęcia bardzo często podejmujemy pod wpływem chwili, nie zastanawiając się nad konsekwencjami. Efekt złych decyzji można zobaczyć w schroniskach dla bezdomnych zwierząt na całym świecie, w milionach przerażonych i smutnych oczu. Więcej informacji o adopcji w linku. Telefon od elbląskiego schroniska: 55 234 16 46.