Fundusz młodzieżowej współpracy

5
22.01.2004
Robocze grupy tematyczne pracujące w ramach programu Forum Przyjaznego Sąsiedztwa przystąpiły do regularnych spotkań. Jedną z nich jest grupa zajmująca się sprawami szeroko rozumianej wymiany i współpracy młodzieżowej.
Forum Przyjaznego Sąsiedztwa to program realizowany przez Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, Wspólnotę Kulturową "Borussia" w Olsztynie oraz warszawską Fundację im. Stefana Batorego. Program, którego dyrektorem jest Arkadiusz Jachimowicz, stawia na rozwijanie współpracy transgranicznej partnerów społecznych i gospodarczych z terenów województw warmińsko- mazurskiego i pomorskiego z rosyjskim obwodem kaliningradzkim i regionami Litwy. W Elblągu odbyło się spotkanie zespołu zajmującego się sprawami młodzieżowymi (grupą tą kieruje Włodzimierz Mielnicki, dyrektor elbląskiej Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 25). Uczestniczący w nim przedstawiciele placówek edukacyjnych oraz organizacji młodzieżowych uważają, że w najbliższym czasie powinien zostać utworzony specjalny międzynarodowy fundusz. Zgromadzone na nim środki miałyby wspierać programy związane z wymianą i współpracą młodzieżową wszystkich zainteresowanych. Zdaniem zespołu młodzieżowego istnieje też pilna potrzeba utworzenia bazy danych, w której zgromadzone zostaną informacje o wszystkich potencjalnych partnerach, zainteresowanych trójstronną współpracą transgraniczną. Być może część danych znajdzie się w przygotowywanym przez Wspólnotę Kulturową "Borussia" raporcie, który ma być kompendium wiedzy na temat współpracy z obwodem kaliningradzkim. Zostanie on opublikowany w lutym i udostępniony na osobnym seminarium, które odbędzie się w Olsztynie. W ramach programu Forum Przyjaznego Sąsiedztwa działa siedem grup roboczych. Oprócz grupy młodzieżowej istnieją także zespoły zajmujące się biznesem, ekologią, kulturą, sprawami obywatelskimi, administracją oraz turystyką. W niedługim też czasie na stronie internetowej, która aktualnie znajduje się w przebudowie, będą zamieszczane systematycznie wszelkie informacje związane z realizacją programu. W Elblągu znajduje się także biuro i sekretariat programu. Patronat nad Forum Przyjaznego Sąsiedztwa objęli: Władimir Jegorow, gubernator obwodu kaliningradzkiego, Darius Degutis, ambasador Litwy w Polsce, Andrzej Ryński i Jan Kozłowski - marszałkowie województw warmińsko-mazurskiego i pomorskiego, wojewoda Stanisław Szatkowski oraz prezydent Elbląga Henryk Słonina.
MUR

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

a moim zdaniem............. szkoda słów :(((((((
z młodzieżowej organizacji (2004.01.22)

info

0  
  0
Rozumiem, że jeżeli chodzi o sprawę patronatów to są one li tylko honorowe.
Patron (2004.01.22)

info

0  
  0
czy istnieje w Elblągu jakiś program, którego dyrektorem nie jest A.J.? Ps. oczywiście programu z którego można wyciągnąć kase.
...ologłowy (2004.01.23)

info

0  
  0
szkoda kaski na takie inicjatywy!! pomyślcie ile innych dobrych rzeczy można byłoby zrobić i wykorzystać je na szczytniejsze cele...
(2004.01.23)

info

0  
  0
Tak to już jest, że kasa to jest na organizowanie działalności" innych", a Ci "inni" niech sobie sami radzą. A zawsze znajdzie się ktoś, kto chętnie za $ "poorganizuje " działalnosć "innym", choć często i gęsto pojęcia bladego nie ma, o co w tym wszystkim chodzi! A przypominam, nie chodzi o $, a oto by zrobić dla innych COŚ!
:-(((( (2004.01.28)

info

0  
  0