Na spotkaniu, w którym oprócz kadry naukowo-dydaktycznej elbląskiej uczelni uczestniczyli studenci, interesujący się zagadnieniami ekonomii - dr Janusz Hochleitner - dziekan Wydziału Zamiejscowego w Elblągu opowiedział o dość skomplikowanej drodze tej publikacji, która była gotowa do druku już dwa lata temu, ale dopiero teraz mogła opuścić drukarnię. Podkreślił, że jest to ważna pozycja, która znacznie wykracza poza ramy nowoczesnego skryptu akademickiego.
W czasie ożywionej dyskusji poruszono wiele istotnych dla polskiej gospodarki zagadnień, w tym systemu podatkowego po wejściu Polski do Unii Europejskiej.
Bohater wieczoru dr Grzegorz Szczodrowski stwierdził, iż obecnie nie stać Polski na jakiekolwiek eksperymentowanie w systemie podatkowym, a wszystkie proponowane przez rząd rozwiązania nie zdadzą egzaminu i absolutnie nie ożywią polskiej gospodarki. Są to tylko, jego zdaniem, ruchy pozorne.
Grzegorz Szczodrowski - doktor nauk ekonomicznych, jest pracownikiem naukowym Katedry Polityki Gospodarczej Uniwersytetu Gdańskiego oraz Szkoły Wyższej im. Bogdana Jańskiego wydziału Zamiejscowego w Elblągu. Powiedział, iż bardzo chętnie przyjął propozycję pracy w Elblągu, ponieważ jest to uczelnia katolicka.
Współpracuje także z Instytutem Sobieskiego - niezależną pozarządową organizacją, która tworzy idee dla życia publicznego w oparciu o prowadzone przez siebie badania.
Dr Grzegorz Szczodrowski w 1999 r. otrzymał nagrodę Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Wcześniej wydał książkę "Polski System Podatkowy-Strategia Transformacji". Jego najnowszą książkę "Finanse publiczne" można nabyć w Szkole Wyższej im. Bogdana Jańskiego.
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter