Elbląg organizuje punkt masowych szczepień

46
08.04.2021
Elbląg organizuje punkt masowych szczepień
fot. Anna Dembińska
W czwartek (8.04) podczas konferencji prasowej prezydent Elbląga poinformował o utworzeniu masowego punku szczepień w mieście. Będzie on działał w hali MOSiR przy ul. Grunwaldzkiej.

- Do realizacji tematu podeszliśmy już przed Wielkanocą, aby być w pełni przygotowanym do szczepienia jak największej liczby elblążan. Nadrzędnym naszym wyzwaniem było zorganizowanie tego w taki sposób, aby zapewnić dużą przepustowość, przy jednoczesnym zachowaniu warunków sanitarnych. Hala MOSiR przy ul. Grunwaldzkiej ma dużą powierzchnię, jest też dużo miejsc parkingowych - zaznaczył prezydent.

Punkt szczepień w hali MOSiR będzie działał od godz. 8 do godz.18.

- Zaszczepić tam będziemy mogli w tygodniu 3,5 tys. osób. Przygotowanie punktu szczepień i logistykę samorząd miasta wziął na siebie, uruchamiamy go z własnych środków – mówi prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Prezydent podkreślił również, że przygotowania do otwarcia punktu są na końcowym etapie i zacznie on działać od 19 kwietnia, czyli zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia. 

- Mam nadzieję, że ilość szczepionek, które otrzymamy będzie nas satysfakcjonowała – zaznaczył prezydent.

Obecnie w Elblągu działa 18 miejsc, w których można się szczepić, w punktach Podstawowej Opieki Zdrowotnej..

- Udostępniliśmy dla Szpitala Miejskiego również bursy przy ulicy Komeńskiego, do realizacji szczepień. Jest tam możliwość przeprowadzania dwóch tysięcy szczepień tygodniowo, co oczywiście uzależnione jest od ilości szczepionek, które otrzymujemy, jak też od liczby osób chętnych na szczepienie – mówił Witold Wróblewski.

Wiceprezydent Elbląga Michał Missan podkreślił, że w dalszym ciągu organizowany jest transport dla osób, które mają problem z dotarciem do punktów szczepień. 

- Dotychczas wykonaliśmy 64 takie transporty, dotyczyły one osób niepełnosprawnych i osób po 70. roku życia. Prowadzimy też pomoc dla osób starszych przy robieniu na przykład zakupów. Na nasze zlecenie robi to Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu. Z tej pomocy skorzystało 44 seniorów. Zachęcam wszystkich do szczepień, tylko w ten sposób możemy wrócić do normalności  - mówił Michał Missan. 

Mirosław Gorbaczewski, dyrektor Szpitala Miejskiego zaznaczył, że to personel tej jednostki będzie odpowiedzialny za szczepienia. 

- Zachęcamy wszystkich elblążan, którzy są nam w stanie nam pomóc, w szczególności pielęgniarki - mówił Mirosław Gorbaczewski. 

daw

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Po co szczepienia gdy jest lek - amantadyna!!!
(2021.04.08)
A czemu nie na stadionie tak jak w innych miastach?przecież ten obiekt to wizytówka miasta!!!!
Papa Smurf (2021.04.08)
Połowa mieszkańców miasta wyjechała a resztę załatwią szczepieniami i taki będzie koniec tego zapupia
(2021.04.08)

info

23  
  40
Szczepienia wykonuje dyrektor z zawodu dyrektor wieczny dyrektor Bugajny hahahaha
(2021.04.08)

info

18  
  11
Ja by się zajął tematem braku tzw głupiego Jasia w szpitalach. .. ..
(2021.04.08)

info

13  
  10
Ja za astre podziękuję
(2021.04.08)

info

21  
  26
@Papa Smurf - Ten stadion to i tak o wiele za dużo jak dla kibiców czytaj damskich bokserów i obrońców pedofilów w kueckach
Jamaleg (2021.04.08)
@Papa Smurf - Ja zaszczepię się wyłącznie na naszym wspaniałym stadionie A8 tak jak to się robi w innych miastach, nie będę szczepił się w żadnej zamkniętej hali.
(2021.04.08)
Skończ już w teoriami mongolskimi. Preparat nieprzebadany nie jest lekiem.
(2021.04.08)
Medycyna nie opera się na metodzie prób i błędów. Oj działa ale szkodzi. .. Ktoś przypadkowo zauważył, że ludzie leczeni na Parkinsona i SM stwardzenie rozsiane nie mieli powikłań po covid ale to żadna naukowa przesłanka dla medycyny. Stąd rozpoczęte badania. Dotychczas nie przeprowadzono prób klinicznych, oceniających skuteczność i bezpieczeństwo amantadyny stosowanej w COVID-19.Lekarze oprócz amantadyny traktowali pacjentów combo dodając azytromycynę, celekoksyb oraz kwas acetylosalicylowy. Nie znając skutków ubocznych (patrz brak badań klinicznych)stosowania leku można uznać jako delikatnie kontrowersyjne. A Twoje Bodnar zostanie guru medycyny ? Wątpię tego spostrzeżenia nie dokonał samodzielnie.
Lekarz sceptyczny (2021.04.08)