E-Urząd

20
29.08.2006
Od poniedziałku 28 sierpnia elblążanie mogą, bez wychodzenia z domu, złożyć urzędowe pisma i sprawdzić stan swojej sprawy złożonej w Ratuszu. Jest to propozycja dla posiadaczy komputerów podłączonych do internetu. Urząd Miejski w Elblągu uruchomił bowiem „urząd on-line” umożliwiający klientom dokonywanie czynności drogą elektroniczną z wykorzystaniem e-podpisu.
- Prezydent Henryk Słonina, wiceprezydenci i sześciu pracowników Urzędu dysponują bezpiecznym podpisem elektronicznym pozwalającym na urzędowe załatwianie spraw drogą elektroniczną - tłumaczy rzecznik prezydenta Agnieszka Staszewska. - Urząd Miejski w Elblągu on-line jest częścią kompleksowej informatyzacji Ratusza. System wdrażano etapami. Kolejne wydziały włączane były do niego w całości - od naczelnika do referenta. - Wymagało to przeprowadzenia żmudnych prac przygotowawczych, których istotą było dokładne uporządkowanie wewnętrznych procedur, dokonania przeglądu prowadzonych spraw, ustalenia zakresu dostępu poszczególnych pracowników do spraw - mówi Agnieszka Staszewska. - E-Urząd służy bieżącej obsłudze interesanta przy pomocy technologii teleinformatycznych tak, by złożenie wniosku oraz załatwienie i monitorowanie sprawy mogły być przeprowadzone zdalnie, bezpiecznie i terminowo, zgodnie z procedurami jawnymi społecznie. Serwis www.rps.umelblag.pl - Urząd Miejski w Elblągu on-line daje klientom Urzędu możliwość wyszukiwania pism i spraw oraz sprawdzania stanu pisma (sprawy) drogą elektroniczną a także składania drogą elektroniczną dokumentów (pism), które mogą zainicjować daną sprawę w urzędzie (usługa ta daje też możliwość dołączania do dokumentów składanych drogą elektroniczną podpisów elektronicznych).
Mira Stankiewicz - Telewizja Elbląska

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
E- nie wierze, że to będzie działać
(2006.08.29)

info

0  
  0
Krótko: wstyd. Boję się wnikać w kwestie bezpieczeństwa tego serwisu kiedy widzę ewidentne błędy już na dzień dobry. Walidator W3C zwraca 16 błędów i to wynikających ze zwykłego niedbalstwa bądź nieznajomości standardów. Pomijam już osłabiającą kwestię użycia tabelek dla celów rozmieszczenia grafiki (mamy rok 2006); stronoroby o semantyce chyba w ogóle nie słyszały, a dostępność serwisu leży na całej linii. Osoby z dysfunkcją wzroku bądź niepełnosprawnością manualną - czyli osoby które faktycznie mogłyby na tym skorzystać - mogą tylko pomarzyć o załatwieniu spraw w urzędzie zdalnie - równie dobrze pod Urząd Miasta można podstawić drabinę i przyczepić do niej tabliczkę "podjazd dla wózków". Gratulacje. Jeżeli coś robić, to robić dobrze, albo nie robić w ogóle. Wstyd mi za miasto, które wypuszcza taką kichę. Naprawdę chciałbym to nazwać inaczej... :(
(2006.08.29)

info

0  
  0
czemu w tym kraju wszyscy tylko narzekają?????!!!!! ten urząd się naparwde rowija - pojedzcie do innych miast, nie mówiąc o miasteczkach.... brrrrr
była urzędniczka (2006.08.29)

info

0  
  0
Przepraszam, nie podpisałem się powyżej. Była urzędniczka: A powinniśmy się równać do miasteczek, czy aspirować do poziomu europejskiego? Jeżeli to pierwsze, to może w ogóle zamknijmy stronę UM? Naprawdę musimy zjeżdżać na pupach na folii i mówić, że mamy piękne sanki jak inni? Pozdrawiam.
PrzemysławJaskulski (2006.08.29)

info

0  
  0
W sumie to złe porównanie. Upieram się przy drabinie jako podjazd dla wózków. Bardziej adekwatne do sytuacji. Pozdrawiam.
PrzemysławJaskulski (2006.08.29)

info

0  
  0
Dla mnie Pan od W3C jest trochę dziwny, czepia się że walidator W3C wyrzucił ileś tam błędów związanych z niespójnością ze standardem XHTML 1.0. A nie umie dostrzec możliwości jakie niesie za sobą sam RPS w UM Elbląg. Pewnie Onet.pl jest spamowany przez pana uwagami odnośnie ich znajomości standardu gdyż tam walidator W3C zwrócił 215 błędów, no ale to nie tłumaczy twórców tego serwisu za 16 błędów które na pewno poprawią po pańskim komentarzu. Odnośnie grafiki w tabelach i etc. to w ogóle się nie wypowiadam, bo jest Pan śmieszny. Jedyne może mieć znaczenie w Pańskiej wypowiedzi to kwestia niepełnosprawnych, prawdą jest że można tu zrobić coś w tym względzie - ale proszę wziąć pod uwagę, że serwis dopiero ruszył i na pewno będzie ewoluował i będzie rozwijany. Więc proszę nie siać jakiegoś "defektyzmu". Rozumiem że tacy ludzie jak Pan juz tak mają że najlepiej co potrafią w życiu robić to tylko narzekać i tu muszę Panu przyznać racje, umie Pan to najlepiej, a co poza tym ? może coś konstruktywnego ? czy zna Pan takie słowo ? Chciałbym na tym zakończyć ten komentarz i nie konturować więcej z Panem tej jałowej dyskusji – bo szkoda nafty na osoby Pana pokroju.
niewazne@niewazne.pl (2006.08.29)

info

0  
  0
no to teraz ludzie powinni wysylac setki maili o tym jak poprawic bezpeiczenstwo w elblagu , ulice itp :)) to dopiero zatka urzad :))) moim zdaniem otwarcie czegos takiego to b. dobry pomyl mimo wad technicznych ktore moze ktos mnaprawi
(2006.08.29)

info

0  
  0
Anonimie przedmówco - system nie służy do wysyłania mali do urzędu - do tego sluzy poczta e-mail. Przeczytaj jeszcze raz - ze zrozumieniem.
nie urzędniczka (2006.08.29)

info

0  
  0
Do niewazne@niewazne.pl: Znam słowo "konstruktywne" natomiast nic mi nie mówi "defektyzm" - odsyłam do słownika. Szkoda mi czasu na "spamowanie" - jak to się Pan wyraził - portali, chociaż swoją drogą można stworzyć poprawnie walidujący się serwis, niezależnie od jego rozmiarów - niech za przykład posłuży Wirtualna Polska (odsyłam do walidatora). Jestem Elblążaninem, "RPS" będzie było nie było wizytówką również mojego miasta, dlatego mam prawo się w tej kwestii wypowiedzieć. Konstruktywnie, bardzo proszę: odnośnie tabelek - odsyłam po łyk wiedzy np na http://osiolki.net/tabelki oraz do kalendarza, warto sprawdzić który mamy rok. Dostępność: zapraszam na początek na http://www.w3.org/WAI/. Potem możemy jeżeli Pan woli podyskutować prywatnie. Bardzo się cieszę, że Elbląg ma wysokie aspiracje, informatyzuje się i chce ułatwić życie mieszkańcom, uważam jednak, że zanim pokaże się swoje dzieło światu należy je dopracować tak, żeby jakoś to wyglądało i spełniało swoje funkcje skoro ma godnie reprezentować swojego twórcę. I tyle. Pozdrawiam,
PrzemysławJaskulski (2006.08.29)

info

0  
  0
A ja mam pomysl na rozwiazanie problemu. Pan Jaskulski moze przeciez w ramach dobrze pojetego interesu spolecznego zaproponowac swoje uslugi urzedowi (niedoplatnie rzecz jasna). Poprawi to co inni wedlug niego zrobili zle i nie bedzie tematu :) Wszyscy bedziemy szczesliwi :)))
nie urzędniczka (2006.08.29)

info

0  
  0