Tomasz Kamiński (49 lat)

komendant Komendy Miejskiej Policji w Elblągu

 

Mł. insp. Tomasz Kamiński służbę w policji pełni od 1997 roku. Ukończył Wyższą Szkołę Pedagogiczną Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Warszawie. 11 lutego 2026 roku objął stanowisko komendanta w KMP w Elblągu, zastępując Tomasza Piaskowskiego.

Przebieg służby na stanowiskach kierowniczych: Kierownik Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu (2011 - 2012 r.), Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Elblągu (2012-2014), Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Elblągu (2014-2024), Komendant Komisariatu Policji w Pasłęku (2024), I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Braniewie (2024-2025), p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Nidzicy (2025), Komendant Powiatowy Policji w Nidzicy (2025-2026)

Otrzymał odznaczenia państwowe i resortowe: Brązowy „Krzyż Zasługi”, Brązowy Medal „Za Zasługi dla Obronności Kraju”, Srebrny Medal „Za Długoletnią Służbę”, Srebrna Odznaka „Zasłużony Policjant”, Brązowy Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa”.

oprac. Redakcja

Źródła


https://nidzica.policja.gov.pl/o12/o-n/kiero/1293,Kierownictwo.html
Ewentualne uwagi odnośnie przedstawianych w dziale "Who is who" biogramów prosimy przysyłać na adres whoiswho@portel.pl. Biogram chętnie uzupełnimy też o osobiste informacje dotyczące np. hobby, szczególnych zainteresowań, czy uprawianego sportu.