Małgorzata Adamowicz urodziła się w 1960 roku w Gdańsku. Od 2010 roku jest radną Rady Miejskiej w Elblągu, w kadencji 2024-2029 jest wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej. Zasiada w komisji zdrowia, bezpieczeństwa i spraw społecznych oraz komisji gospodarki i klimatu. Należy do Koalicji Obywatelskiej, jest przewodniczącą Klubu Radnych KO w Radzie Miejskiej w Elblągu.
Na co dzień pracuje w Szpitalu Miejskim w Elblągu. Odpowiada za marketing placówki, jest rzecznikiem prasowym szpitala i pełnomocnikiem ds. praw pacjenta.
Jest absolwentką II LO w Elblągu oraz Akademii Pedagogicznej w Bydgoszczy (kierunek pedagogika społeczna, 2001). Ukończyła studia podyplomowe z planowania i zarządzania w ochronie zdrowia w Międzynarodowej Szkole Menagerów w Warszawie (2004) oraz studia podyplomowe na kierunku zamówienia publiczne na Uczelni Łazarskiego w Warszawie (2014).
Mężatka (od 1981 r.).
Jestem elblążanką, od 2011 roku pełnię zaszczytną funkcję Radnej Rady Miasta Elbląga.
Mam kochającą się rodzinę męża Waldemara od 43 lat, dwie dorosłe córki Magdalenę i Monikę, zięciów Piotra i Roberta oraz piątkę ukochanych wnuków, o najstarszego: Tymona, Oliwię, Kacpra, Jagódkę i Bernarda. Moi rodzice Zdzisława i Roman nie żyją, mam jedynego brata bliźniaka Jana.
Ukończyłam szkołę podstawową nr 3 i tam rozpoczęłam swoją przygodę z łyżwiarstwem szybkim. Kontynuowałam ją w II Liceum Ogólnokształcącym do połowy czwartej klasy. Moim wychowawcą w LO w klasie humanistycznej był dr Ryszard Tomczyk. To on kształtował nas i tłumaczył rzeczywistość, w której żyliśmy. Po maturze uczyłam się w Liceum Medycznym w Kołobrzegu, kierunek fizjoterapia. Fizjoterapeutką byłam 19 lat aby po ukończeniu studiów zmienić wykonywaną pracę ale cały czas w Szpitalu wcześniej wojskowym teraz miejskim. Mam wykształcenie wyższe, jestem magistrem pedagogiki społecznej, ukończyłam też studia podyplomowe z zakresu planowania i zarządzania w placówkach ochrony zdrowia i prawo zamówień publicznych oraz MBA zarządzanie. Zawodowo związana jestem z ochroną zdrowia. Pracuję w Szpitalu Miejskim św. Jana Pawła II w Elblągu (od 1981 roku do dziś) jako kierownik Działu Marketingu, Promocji i Programów pomocowych, rzecznik prasowy Szpitala i pełnomocnik ds. praw pacjenta.
W młodości trenowałam łyżwiarstwo szybkie, a moimi trenerami byli: Henryk Szandala, Cezary Mancewicz i w ostatnich latach Helena Pilejczyk. Miałam II klasę sportową i byłam w rezerwie kadry narodowej. To im zawdzięczam przekonanie, że ciężką i wytrwałą pracą można osiągać upragnione cele.
Jestem prezeską Stowarzyszenia „Serce za Uśmiech”, działającego w sferze promocji zdrowia, edukacji zdrowotnej i pomocy społecznej. Członkinią międzynarodowej organizacji charytatywnej Rotary Club Elbląg Centrum od 2015 roku i trzeci raz prezydentką. Członkinią Zarządu Elbląskiej Rady Konsultacyjnej Osób Niepełnosprawnych.
Jako Radna Rady Miasta Elbląg pełniłam wiele funkcji w Komisjach Stałych, m.in. przewodniczącej Komisji Zdrowia i Spraw Społecznych, a w kadencjach 2014-2018, 2018-2023 i 2024-2029 zostałam wybrana na Wiceprzewodniczącą Rady Miasta. Jestem Przewodniczącą Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej. W wyborach do Rady Miasta Elbląga w 2024 roku uzyskałam drugi, bardzo wysoki wynik (1993 głosy) mieszkańcy dali mi duży kredyt zaufania a ja nie zawiodę ich.
Od 2016 roku jestem Koordynatorem lokalnym Stowarzyszenia Zdrowych Miast Polskich, członkinią Zarządu. Dzięki mojej inicjatywie i organizacji Departamentu Zdrowia zorganizowano Konferencję Zdrowych Miast Polskich w październiku 2024 roku pn. „Profilaktyka przez całe życie”.
Elbląg to miasto, które zmienia się, ulepsza swoją ofertę dla mieszkańców. Elbląg to miasto, do którego warto wracać; w którym chce się mieszkać.
Moje priorytety w pracy samorządowej, to: ochrona zdrowia i polityka społeczna, bezpieczeństwo, inwestycje, infrastruktura, kultura fizyczna i sport. Cenię ludzi, praca dla nich sprawia mi satysfakcję.