Wybrany wątek opinii
Słyszałem od starych Elblążan, że już ponoć przywieźli materiały na odbudowę, ale działacze partyjni zabronili odbudowy. Dla nich lepiej było by ludzie nie znali historii. Łatwiej ciemnym narodem sterować i rządzić. To samo dotyczyło wielu budowli kościelnych w okolicach Elbląga. Wydawano pieniądze na hasła propagandowe wypisywane na ścianach i kominach. W zakładach utrzymywano stanowiska dobrze płatne dla propagandzistów. Odbudowa pięknych i niepowtarzalne budowli, przegrywała z Leninem wiecznie żywym, a szkoda.
Do moderacji
Odpowiedz
1
0
Elblascy architekci walczyli z poronionym pomyslem wladz ktore chcialy na starym mirscie urzadzic blokowisko.
Do moderacji
Odpowiedz
1
0
Potomkowie tych blaznow powinni poniesc kare. Wstydzcie sie i karma wroci. Za zniszczenia takiego miasta.
Do moderacji
Odpowiedz
1
0