Wybrany wątek opinii

Słyszałem od starych Elblążan, że już ponoć przywieźli materiały na odbudowę, ale działacze partyjni zabronili odbudowy. Dla nich lepiej było by ludzie nie znali historii. Łatwiej ciemnym narodem sterować i rządzić. To samo dotyczyło wielu budowli kościelnych w okolicach Elbląga. Wydawano pieniądze na hasła propagandowe wypisywane na ścianach i kominach. W zakładach utrzymywano stanowiska dobrze płatne dla propagandzistów. Odbudowa pięknych i niepowtarzalne budowli, przegrywała z Leninem wiecznie żywym, a szkoda.
(2011.02.10)
Elblascy architekci walczyli z poronionym pomyslem wladz ktore chcialy na starym mirscie urzadzic blokowisko.
(2020.08.27)
Potomkowie tych blaznow powinni poniesc kare. Wstydzcie sie i karma wroci. Za zniszczenia takiego miasta.
(2020.08.27)
Powrót do komentarzy