UWAGA!

[X]

Zgłaszanie opinii do moderacji

Słyszałem od starych Elblążan, że już ponoć przywieźli materiały na odbudowę, ale działacze partyjni zabronili odbudowy. Dla nich lepiej było by ludzie nie znali historii. Łatwiej ciemnym narodem sterować i rządzić. To samo dotyczyło wielu budowli kościelnych w okolicach Elbląga. Wydawano pieniądze na hasła propagandowe wypisywane na ścianach i kominach. W zakładach utrzymywano stanowiska dobrze płatne dla propagandzistów. Odbudowa pięknych i niepowtarzalne budowli, przegrywała z Leninem wiecznie żywym, a szkoda.


Anuluj