Wybrany wątek opinii
Prezydent Rejencji w Gdańsku Jaroslaw von Jarotzky (ur 1858 w Ziębicach na Dolnym Śląsku, zm.1928) swoją funkcję objął z dniem 7 stycznia 1903 roku i pełnił ją do 27 grudnia 1909 roku. Wcześniej był landratem (starostą) w powiecie Gostynin w Wielkopolsce. W czasie pracy w Rejencji Gdańskiej szczególnie zwracał uwagę na rozwój przemysłu w regionie, głównie stoczniowego w Gdańsku i Elblągu. Po zakończeniu służby w tej Rejencji pracował w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych w Berlinie. W 1925 roku przeszedl na emeryturę.
Do moderacji
Odpowiedz
3
0
@FvRed - W Rejencji Rządowej (Regierungs-Bezirk).
Do moderacji
Odpowiedz
0
0