UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

Prezydent Rejencji w Gdańsku Jaroslaw von Jarotzky (ur 1858 w Ziębicach na Dolnym Śląsku, zm.1928) swoją funkcję objął z dniem 7 stycznia 1903 roku i pełnił ją do 27 grudnia 1909 roku. Wcześniej był landratem (starostą) w powiecie Gostynin w Wielkopolsce. W czasie pracy w Rejencji Gdańskiej szczególnie zwracał uwagę na rozwój przemysłu w regionie, głównie stoczniowego w Gdańsku i Elblągu. Po zakończeniu służby w tej Rejencji pracował w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych w Berlinie. W 1925 roku przeszedl na emeryturę.

FvRed