Wybrany wątek opinii

Dobrze że w akwarium są kamienie, i małże przyzwyczaiły się do nadmiernej zawartości kamienia w wodzie. Gdyby pobrać wodę z kranu w domu, ciekawe czy by były "otwarte".
sąsiad z góry (2026.02.10)
@sąsiad z góry - Bez kamienia w wodzie te małże by padły. Przecież to naturalny osad z wody, ,kamień" który rozwala rury i niszczy sanitariaty na potęgę a zwłaszcza jej armaturę. Czy kamień odkłada się w nerkach? Zapewne tak.
(2026.02.10)
@sąsiad z góry - W naszych kranach woda jest jak skała.
(2026.02.10)
@sąsiad z góry - Nie, nie jest szkodliwy. Kamień to głównie węglan wapnia i magnezu, które są niezbędnymi minerałami dla zdrowia. ​Woda twarda (z "kamieniem") może wręcz uzupełniać niedobory tych pierwiastków w diecie, choć negatywnie wpływa na żywotność czajników czy pralek.
(2026.02.10)
Powrót do komentarzy