Wybrany wątek opinii
Linię nr 3 zawieszono jesienią 1959 roku, a dokładnie 30 listopada. Jednakże nie zlikwidowano torów tramwajowych stąd w latach 1960 - 1961 w okresie przed i po 1 listopada uruchamiano ją celem umożliwienia dojazdów na cmentarz przy ulicy Agrykola. Ostatecznie były to ostatnie kursy tej linii na tej trasie, bo w 1962 roku zlikwidowano tam tory. Natomiast w 1967 roku zakończono kursy linii tramwajowej nr 2 przez Starówkę (przejazd pod Bramą Targową). Większość informacji posiadam z rodzinnych przekazów i zapisów byłych pracowników MPK. Często jeden z nich ( "odziedziczyłem" po nim te zapiski i pisma) reagował na pojawiające się błędne dane podawane w mediach. Niemniej niektóre są nadal powtarzane jak ta o funkcjonowaniu "3" do 1967 roku. Wiele danych na ten temat zawierają materiały archiwalne byłego przedsiębiorstwa MPK zdeponowane w archiwum państwowym. Natomiast park im. Traugutta oficjalnie uruchomiono w 1960 roku, a w kwietniu 1958 roku zlikwidowano pozostałą po kościele Św. Anny wieżę (wysadzili ją saperzy).
Do moderacji
Odpowiedz
6
0
@Podplan - ma Pan bardzo dokładne dane czy jest jakaś możliwość privu emaila? Interesuje mnie temat komunikacji miejskiej i mam sporo danych ale możnaby weryfikować, mój email slkp@wp. pl proszę o odezwanie się, proszą takze panią, która podpisała się E. Bukowska. Pozdrawiam
Do moderacji
Odpowiedz
0
0
elzbietabukowska@wp. pl Pozdrawiam.
Do moderacji
Odpowiedz
1
0