UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

Linię nr 3 zawieszono jesienią 1959 roku, a dokładnie 30 listopada. Jednakże nie zlikwidowano torów tramwajowych stąd w latach 1960 - 1961 w okresie przed i po 1 listopada uruchamiano ją celem umożliwienia dojazdów na cmentarz przy ulicy Agrykola. Ostatecznie były to ostatnie kursy tej linii na tej trasie, bo w 1962 roku zlikwidowano tam tory. Natomiast w 1967 roku zakończono kursy linii tramwajowej nr 2 przez Starówkę (przejazd pod Bramą Targową). Większość informacji posiadam z rodzinnych przekazów i zapisów byłych pracowników MPK. Często jeden z nich ( "odziedziczyłem" po nim te zapiski i pisma) reagował na pojawiające się błędne dane podawane w mediach. Niemniej niektóre są nadal powtarzane jak ta o funkcjonowaniu "3" do 1967 roku. Wiele danych na ten temat zawierają materiały archiwalne byłego przedsiębiorstwa MPK zdeponowane w archiwum państwowym. Natomiast park im. Traugutta oficjalnie uruchomiono w 1960 roku, a w kwietniu 1958 roku zlikwidowano pozostałą po kościele Św. Anny wieżę (wysadzili ją saperzy).

Podplan