Wybrany wątek opinii

Nie ma czegoś takiego jak obwód królewiecki, bo nigdy w historii takiego nie było. Obwód ten ustanowiły w 1948 roku władze ZSRR, jako nowy twór. Obecnie w Polsce zmieniono nazwę miasta na Królewiec (niezupełnie zgodnie z prawem międzynarodowym), ale to wcale nie jest jednoznaczne z możliwością nazwania tak Obwodu. W Rosji po upadku ZSRR zmieniono nazwę Leningradu na Sankt Petersburg, ale Obwód ten nadal nosi nazwę Leningradzki, a nie Petersburski. Także chociaż oficjalnie zachowujmy kulturę polityczną i nie zmieniajmy stanu faktycznego, do którego nie mamy uprawnień.
Powiat El..ing (2025.12.12)
@Powiat El..ing - Mamy uprawnienia i z nich korzystamy. Nazywaj sobie obwód Królewiecki Kaliningradem jak tak tęsknisz za Ruskim mirem. Dla cywilizacyjnej Europy i świata nie ma Kaliningradu. To jest dziki ruski kraj obecnie a nie żadna enklawa spokoju czy pokoju.
(2025.12.12)
@Powiat El..ing - Ty specjalisto, a jak się nazywał Sankt Petersburg przed zmianą na Leningrad? Coś w tej Twojej całej historii brakuje istotnego kawałka.
KapitanSzyderca (2025.12.12)
Powrót do komentarzy