UWAGA!
[X]Zgłaszanie opinii do moderacji
Nie ma czegoś takiego jak obwód królewiecki, bo nigdy w historii takiego nie było. Obwód ten ustanowiły w 1948 roku władze ZSRR, jako nowy twór. Obecnie w Polsce zmieniono nazwę miasta na Królewiec (niezupełnie zgodnie z prawem międzynarodowym), ale to wcale nie jest jednoznaczne z możliwością nazwania tak Obwodu. W Rosji po upadku ZSRR zmieniono nazwę Leningradu na Sankt Petersburg, ale Obwód ten nadal nosi nazwę Leningradzki, a nie Petersburski. Także chociaż oficjalnie zachowujmy kulturę polityczną i nie zmieniajmy stanu faktycznego, do którego nie mamy uprawnień.
Powiat El..ing