Wybrany wątek opinii
Decyzje o ulgach dla honorowych dawców krwi są podejmowane uchwałami konkretnych Rad Gmin/Miast. W Elblągu jeśli chodzi o komunikację miejską to prawo do bezpłatnych przejazdów mają Zasłużeni Honorowi Dawcy Krwi I Stopnia, a Zasłużeni Honorowi Dawcy Krwi II Stopnia do ulg 50%. W obu przypadkach takie osoby w trakcie przejazdu muszą posiadać przy sobie legitymację potwierdzającą ich honorowe dawstwo. Te zniżki przysługują w komunikacji miejskiej i podmiejskiej ZKM Elbląg. Natomiast ustawowo nie ma ulg dla takich osób w przejazdach pozamiejskimi środkami komunikacji zbiorowej. Jednak niektórzy przewoźnicy kolejowi (Przewozy Regionalne) stosują takie ulgi na terenach województw, w których organizują takie usługi. Niestety nie ma ich w naszym województwie oraz sąsiednim pomorskim. Istnieją takowe w województwach mazowieckim, małopolskim, dolnośląskiem, opolskim oraz łódzkim.
Do moderacji
Odpowiedz
0
0
@Takie info - Ok. Tylko pytanie dotyczy gdzie kończy się granica po za elblągiem ? Np. do Dąbrowy, Gronowa górnego czy Krasnego lasu.
Do moderacji
Odpowiedz
0
0
Granice kończy się tam dokąd kursują autobusy w gestii ZKM Elbląg, czyli tam gdzie jest ostatnia pętla danej linii autobusowej.
Do moderacji
Odpowiedz
2
0