Wybrany wątek opinii

Z uznaniem trzeba patrzeć na tych ludzi - osadników którzy przybyli z Litwy, Białorusi i Ukrainy i musieli uczyć się jak zagospodarować nowoczesne mienie jakie dostali po Niemcach od Wielkiej Trójki, po nieszczęściu jakie zafundowały im władze Polski Sanacyjnej we wrześniu 1939r i dołożył Rząd Na Uchodźstwie / czyli sp... leniu do Anglii z 7 tonami złota /...
(2025.08.23)
U nas cwaniaczków na " skok na kasę " - nigdy nie brakowało I kiedyś I teraz... I pomyśleć, że to wszystko z miłości do ukochanej ojczyzny
Staruszek portier (2025.08.24)
Proszę nie przekłamuj, może niechcący ale jednak. Ci, jak ich nazywasz "osadnicy" zostali przesiedleni z Polski. Teraz byś to pewnie nazwał Polska "B". To nie była Litwa, Ukraina, czy Białoruś, to była Polska. Moja rodzina została zmuszona do wyjazdu z Lwowa, jednego z największych ośrodków miejskich II RP. A uczyć się zagospodarować "nowoczesnego mienia" nikt nie musiał, chyba że został przesiedlony ze wsi (ale ta sama sytuacja byłaby, jakby się przeprowadził ze wsi do jakiegokolwiek większego miasta).
Kresy to Polska (2025.08.25)
Powrót do komentarzy