Wybrany wątek opinii

/Złapano uciekiniera... z ulicy Browarnej (niem. Angerstrasse)... / - ówczesna (1902r. ) Angerstrasse (Anger = pastwisko, dzisiejsza dzielnica Na Stoku), wkrótce otrzymała nazwę Hochstrasse - ul. Wysoka, a obecnie to ul. Płk. St-wa Dąbka, która po II wojnie, do grudnia 1947 roku nosiła nazwę ul. Wysoka.
ad remus (2025.08.02)
@ad remus - To maniera portelowej tłumaczki, że nie korzysta z planu miasta i nie wie, o jakich ulicach i miejscach pisze... Ona tylko pisze (za to jej płacą), a już nie czyta tego, co napisała (choćby jako wolontariat)...
RodemzElbląga (2025.08.02)
@RodemzElbląga - Ja nie wiem co ma wspólnego Polski Elbląg z Niemieckim Elbingiem zrównując że to był Elbląg w tytule i przedstawia nam życie codziennie Niemców z Elbinga. Ma ktoś obecnie w rodzinie Niemca i korzenie Niemieckie?
(2025.08.04)
Powrót do komentarzy