Wybrany wątek opinii

Na Zawadzie? Zawady wtedy nie było! Zawada leży (po części) na terenie istniejącej wówczas Pangritz-Kolonie, ale tłumaczenie "Pangritz-Kolonie" jako "Zawada" to niewybaczalne działanie nadinterpretacyjne pani tłumaczącej.
Mieszkaniec Pangritz-Kolonie (2025.04.19)
@Mieszkaniec Pangritz-Kolonie - Bo artykuł jest o Elbingu niemieckim więc i Zawady wtedy nie było. Fantazja redakcji nie ma granic i jak widać wtedy Zawada była już w Elblągu tym niemieckim Elbingu. Czego tu nie rozumieć?
(2025.04.19)
Powrót do komentarzy