Wybrany wątek opinii
Piękny ten Elbing nam się trafił, po przegranym wrześniu 1939 r. Zburzona tylko Starówka 1 x 1 km, a reszta to całe dzielnice, zakłady przemysłowe, szkoły, kina, dworce, sklepy, linie tramwajowe, ulice, stadiony, szpitale, parki, koszary itp, gdzie mogli zamieszkać repatrianci z Ukrainy, Białorusi, Litwy... mieszkający zazwyczaj pod strzechami...
@ELB
Do moderacji
Odpowiedz
9
18
Starówka i nowe Miasto zrównane z ziemią, przez ruskich i komunę.
Do moderacji
Odpowiedz
13
4
Bo się speszyli żeby zająć Berlin, a 10.000 volksturmu broniła miasta... Stalin chciał go przejąć, ale reszta w dobrym stanie... Skąd pochodzą twoi rodzice.... ?
Do moderacji
Odpowiedz
4
4