Wybrany wątek opinii

Byłem wczoraj obejrzeć stan prac na przekopie Mierzei. Przypomniały mi się dwie rzeczy z roku 1952: - we wsi w której mieszkałem założyli, ,kołchoźniki"i Spółdzielnie Produkcyjną (przetrwała 1.5 roku)nazwali ją, ,Nowy Świat". Tak jak ten budynek na przekopie, - na burtach samochodu który przywoził, ,junaków"był napis, ,Słurzba Polsce"z błędem ortograficznym tak jak drogowskaz na rondzie za mostem obrotowym -, ,Krynica morska"
jerzy11 (2021.09.20)
@jerzy11 - Neue Welt to nazwa historyczna dawnej osady rybackiej, która jakiś czas temu przestała istnieć, w polskim tłumaczeniu to Nowy Świat- tak więc nazwa nie jest przypadkowa a porównania do kołchozu uważam za nie na miejscu.
(2021.09.21)
Powrót do komentarzy