UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

Byłem wczoraj obejrzeć stan prac na przekopie Mierzei. Przypomniały mi się dwie rzeczy z roku 1952: - we wsi w której mieszkałem założyli, ,kołchoźniki"i Spółdzielnie Produkcyjną (przetrwała 1.5 roku)nazwali ją, ,Nowy Świat". Tak jak ten budynek na przekopie, - na burtach samochodu który przywoził, ,junaków"był napis, ,Słurzba Polsce"z błędem ortograficznym tak jak drogowskaz na rondzie za mostem obrotowym -, ,Krynica morska"

jerzy11