Wybrany wątek opinii
Rowerzystka powinna rower przeprowadzac przez przejscie!
Do moderacji
Odpowiedz
114
3
Oczywiscie ze powinna przeporowadzic. Złamała przepisy, ale kierowca tez złamał. Wymijał samochod ktory zatrzymał sie przed przejsciem.
Do moderacji
Odpowiedz
73
1
@HvK - W takim razie kierowca powinien otrzymać mandat karny za złamanie przepisu. Rowerzystka powinna otrzymać mandat karny oraz powinna zostać pociagnieta do odpowiedzialności za spowodowanie kolizji drogowej. Do tego powinna również zapłacić za naprawę uszkodzonego pojazdu. Sprawa jest jasna. Z jakiego powodu kierowcy nissana odebrano prawo jazdy? Za złamanie przepisu odnośnie wyprzedzania przed przejściem dla pieszych? To teraz za to się traci uprawnienia. .. .?
Do moderacji
Odpowiedz
17
14
@Cogitans - Niby dlaczego uzales ze rowerzystka bardziej zlamal przypisy niz kierowca samochodu? Czemu wina rowerzystki jest wg cibie wieksza niz kierowcy?
Do moderacji
Odpowiedz
8
6
@HvK - Dlatego, że tuż przed przejściem się nie wyprzedza albo omija. Czy ciężko to zrozumieć? Rowerzystka być może złamała przepisy, ale nie zwalnia to kierowcy jadącego autem do przepisów się stosować. Właśnie dlatego zabrano mu prawo jazdy.
Do moderacji
Odpowiedz
4
4
@HvK - Powodów można wskazać kilka. .. sam fakt poruszania się rowerzysty po chodniku, bez ścieżki jest już złamaniem prawa. .. to z kolei prowadzi do przekraczania jezdni w miejscu do tego niedozwolonym. .. oczywiście nie bez znaczenia jest tu fakt niezbyt mądrego drugiego kierowcy, który zatrzymuje się w celu umożliwienia łamania prawa przez innego użytkownika ruchu drogowego. .. w zasadzie auto, które się zatrzymało przed przejściem dla pieszych, zrobiło to całkowicie bezprawnie, gdyż zatrzymało się przed czymś, przed czym zatrzymać się nie miało prawa. .. zatem konkluzja jest taka, że de jure nissan nie wyprzedzał żadnego pojazdu, co najwyżej pojazd, który złamał przepis prawny (zakaz zatrzymywania się w odległości do 10m od przejścia dla pieszych). Zatem można stwierdzić, że nissan nie złamał żadnego przepisu. To jest stan faktyczny. W zasadzie. .. trochę masz racji. .. wina należy zobaczyć dwóch użytkowników ruchu. .. pojazd, który się bezprawnie zatrzymał przed przejściem oraz rowerzysta. .. jadąc za takim pojazdem i widząc przy przejściu jedynie rowerzystę i zatrzymany pojazd kierowca, który jest za tym pojazdem doznaje swoistej dezorientacji, bo widzi sytuację, która nie powinna mieć miejsca. ..
Do moderacji
Odpowiedz
5
5
niekoniecznie, rowerzystka powinna ocenic czy jest w stanie bezpiecznie wykonac manewr przejazdu przez przejscie dla pieszych nie powodujac zagrozenia, wystarczy odpowiednio zwolnic i sie rozgladac, a tak wjechala nie patrzac na to co sie dzieje co sie moze stac, to samo kierowca jedzie powinien byc zawsze prztygotowany na to ze cos wyskoczy i bedzie w stanie sie zatrzymac, selekcja naturalna
Do moderacji
Odpowiedz
4
2
A skąd wziąłeś, ze przed przejściem się nie omija?
Owszem. .. .w sytuacji, gdy omijana przeszkoda to pojazd, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu. .. .tu pieszego nie było. .. .to po kiego grzyba się to audi zatrzymało. .. .? Kolejny przepis. .. .zakaz zatrzymywania się przed przejściem i w odległości 10m od niego, za wyjątkiem w celu ustąpienia pierwszenstwa pieszemu. .. .i znowu. .. brak pieszego. .. .czyli zatrzymanie niezgodne z prawem. .. .i ominąć takie auto można zgodnie z prawem. .. ..
Do moderacji
Odpowiedz
4
2
@Cogitans - Brak mi słów na twój komentarz
Do moderacji
Odpowiedz
2
3
To oznacza tylko jedno. .. nie masz żadnego argumentu. .. więc może to i dobrze, że brak Ci słów. .. bo nie byłyby one merytoryczne. ..
Do moderacji
Odpowiedz
3
1
@Cogitans - Po 1 mylisz wyprzedzanie z omijaniem. Po 2 tak za omijanie auta stojącego przed przejściem, za wyprzedzanie auta bezpośrednio przed jak i na przejściu można, stracić uprawnienia. Jest to według taryfikatora jedno z najniebezpieczniejszych wykroczeń zagrożone mandatem karnym 500 pln i 10 pkt.
Do moderacji
Odpowiedz
1
0
@Cogitans - Nie ma czegoś takiego jak zakaz zatrzymywania się 10 m przed przejściem. Jest zakaz parkowania i postoju w odległości mniejszej niż 10 m. Zatrzymanie a postój jest chyba różnica, tak jak wyprzedzanie, omijanie i wymijanie to 3 inne manewry.
Do moderacji
Odpowiedz
2
0
1.omijanie – przejeżdżanie (przechodzenie)obok nieporuszającego się pojazdu,
uczestnika ruchu lub przeszkody;
wyprzedzanie – przejeżdżanie (przechodzenie)obok pojazdu lub uczestnika
ruchu poruszającego się w tym samym kierunku; (Art. 2,pkt. 26 i 28 ustawy kodeks ruchu drogowego). Czytajcie, a wiedza będzie wam dana. ..
2.Omijanie auta, ale takiego, które zatrzymało się przed przejściem dla pieszych celem ustąpienia pierwszeństwa pieszemu. Nie rowerzyście, który wtargnal na przejście dla pieszych. Proponuję czytać taryfikator że zrozumiem. Przepisy prawne również.
Do moderacji
Odpowiedz
1
1
Znowu proponuje się dokształć. .. w drodze skrócenia tej ścieżki proponuję przeczytać moje komentarze pod tym artykułem. .. tam jest podany dokładny przepis. ..
Kategoria "parkowanie"nie widnieje w ustawie o ruchu drogowym. .. to kolejny błąd merytoryczny. .. Ale. .. proszę się dokształć, to wiedzy trochę przybędzie i może się lepiej na drodze zrobi. .. .
Do moderacji
Odpowiedz
1
1
@Cogitans - Zmień nick, bo z twoim rozumkiem myślenie przychodzi z ogromną trudnością.
Do moderacji
Odpowiedz
1
1
Dziękuję za Twój komentarz. .. sam właśnie wystawiłes Sobie świadectwo. .. i Swojemu rozumowi również. ..
Do moderacji
Odpowiedz
1
0
Fakt, wtedy robiac manewr wymijania kierowcy, ktory kulturalnie sie zatrzymal przed pasami, kierowca nissana na bank nie uderzylby w kobiete ktora by przechodzila przez jezdnie prowadzac rower. .. ???!!! :o
Do moderacji
Odpowiedz
0
0