Wybrany wątek opinii

Ależ oczywistym jest, że w naszym kraju jest wolność wypowiedzi, tak samo jak wolność wyznania. I każdy może a nawet powinien z tego uprawnienia korzystać do woli. Tylko małe ale, bo czy podwarzanie i szykanawanie, a nawet ubliżanie innym w tym momencie nadal nosi znamiona odrębnej opinii, odrębnego punktu widzenia ? Czy nie jest zwykłą złośliwośćią ? Niestety, ale jest. Bo wypowiedź godząca w czyjeś uczucja i powiedziano z ironicznym brzmieniem niewiele ma wspólnego z polemiką. A sugerowane, że w chrześcijańskiej kulturze dominowała przemoc, to nadużycie. Nie było jej ani mniej, ani więcej niż w innych religiach. Co potwierdza się choćby w naszych czasach. Dlatego niezrozumiałym jest ciągły atak na kościół, ten sam, który wprowadził nasz naród w cywilizację zachodnią. I to fakt nizaprzeczlny. Trzeba mieć włączoną świadomość, aby tego nie zauważyć. Lub nie chcieć zauważyć.
(2020.06.11)
Gdyby nie kościół to teraz na wakacje latalbys na urlop na Marsa. Kościół zawsze był hamulcem cywilizacji.
Jamaleg (2020.06.11)
Powrót do komentarzy