Wybrany wątek opinii

Krążą sprzeczne wyjaśnienia, dlaczego mieszczanie zburzyli zamek. Jedna wersja podaje, że uczynili tak, by uniemożliwić królowi polskiemu, jako nowemu władcy, ugruntowania swojej władzy z wykorzystaniem pokrzyżackich obwarowań. Obaśnia się też, że przyczyną rozbiórki zamku przez mieszczan elbląskich była nienawiść do Zakonu. Uzasadniano, że mieszczanie nie chcieli, by Krzyżacy kiedykolwiek powrócili do Elbląga. Natomiast króla Polski witali z entuzjamem
ARS (2020.06.08)
@ARS - Jednak powrócili do Elbląga i zbudowali Lidla
Amerykan (2020.06.08)
Powrót do komentarzy