Wybrany wątek opinii
Izba wytrzeźwień utrzymywana jest przez miasto z podatków, ponieważ nie jest to instytucja przynoszącą jakiekolwiek zyski, a wręcz straty. Mam propozycję do tych wszystkich pomstujących na likwidację tej instytucji: załóżcie prywatną izbę wytrzeźwień i utrzymujcie ją za własne pieniądze - w czym problem? wszystko w waszych rękach, pieniądze przecież leżą na ziemi, wystarczy tylko po nie sięgnąć! Nie bójcie się, pokażcie, że umiecie zarabiać! Oczywiście ktoś zaraz napisze, że tego typu instytucji potrzebnych dla społeczeństwa i miasta jest bardzo dużo i są one potrzebne nawet, jeżeli nie przynoszą zysku - ale czy musi to dotyczyć izby wytrzeźwień? Osobiście wolę przeznaczyć podatki na wsparcie hospicjum, niż przydomku dla alkoholików i bezdomniaków.
Do moderacji
Odpowiedz
6
17
Tylko niestety rola miasta, a nie prywatnych osób czy firm, jest dbać o porządek publiczny.
Do moderacji
Odpowiedz
4
0
@logicznie myślący - Izba nie przynosi dochodów, podobnie jak szkoły, szpitale, policja i inne instytucje. Puknij się w łeb zanim napiszesz coś równie głupiego. .. chyba że byłeś częstym gościem tej instytucji i masz do zapłacenia rachunki za pobyt????
Do moderacji
Odpowiedz
3
0